Державна установа «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення
діяльності вищих навчальних закладів
«Агроосвіта»

Закордонне стажування студентів: враження різні

2222_thumb.jpg

Згідно з новою доктриною розвитку якості освіти студенти повинні оволодіти значними практичними навичками майбутньої професії. Якнайкраще для цього підходить проходження стажування та практичного навчання за кордоном, де студенти можуть ознайомитися з новітніми технологіями, сучасною технікою та світовим досвідом. Саме з такою метою студенти Житомирського агротехнічного коледжу відправилися влітку на виробничу практику до Німеччини, Польщі та Болгарії.

Своїми враженнями та здобутим досвідом практиканти поділилися зі студентами 3 курсу на практичній конференції щодо проходження міжнародного стажування. Розповіли і про складнощі побуту в чужій країні, і про захоплення від рівня життя в цих країнах, але головнепро здобутий досвід новітніх технологій та сучасних технік.

Так, студенти, що побували в Німеччині, розповіли про технологію вирощування, збір полуниці та особливості роботи на навантажувачах і збиральній техніці. Практиканти з Польщі акцентували увагу на нових технологіях вирощування овочів, їх сортування та пакування. А студенти, які поїхали до Болгарії, поділилися враженнями від роботи в готельно-ресторанному бізнесі.

Кожен з них зазначав, що, крім праці, їм вистачало часу і на відпочинок. Чорноморське узбережжя Болгарії чи Балтійські води Польщі нікого не залишили байдужим, а історичні місця Німеччини викликали неймовірні емоції й спогади.

Невід’ємною складовою міжнародного стажування є отримання винагороди за свою сумлінну працю. Хтось заплатить за навчання, хтось допоможе батькам, а комусь це допомогло змінити свій гардероб. Але ніхто не поїхав з практики з порожніми руками, як інколи, на жаль, трапляється у нашій країні.

            І така інформаційно насичена конференція змусила студентів третього курсу замислитися про перспективи свого практичного навчання, а дехто відразу взяв цю інформацію «на озброєння» і почав радитися з батьками.

 

 

ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Зауважив Перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець

"Ми зараз випускаємо багато інженерів, але наші підприємства мають проблему підбору кадрів. Вони не можуть взяти випускника з дипломом магістра – він просто не готовий до роботи. Цю проблему треба вирішувати, і саме дуальне навчання є тією моделлю, яка найпридатніша для цього".

Зараз на сайті 1 користувач та 523 гостя.

Користувачі на сайті

  • Redaktor