Державна установа «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення
діяльності вищих навчальних закладів
«Агроосвіта»

ЖНАЕУ приєднався до міжнародного проекту щодо підвищення обізнаності та пом’якшення ризиків африканської чуми свиней

79869.jpg

Житомирський національний агроекологічний університет став учасником міжнародного проекту «Африканська чума свиней: підвищення обізнаності та пом’якшення ризиків в Україні», який реалізується в Україні Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Продовольчою та сільськогосподарською організацією Об’єднаних Націй (ФАО), за підтримки Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Нагадаємо, проект «Африканська чума свиней: підвищення обізнаності та пом’якшення ризиків в Україні» реалізується в Україні з 2015 року Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Продовольчою та сільськогосподарською організацією Об'єднаних Націй (ФАО), за підтримки  Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Асоціації свинарів України.

Зокрема, 1 лютого ЄБРР і ФАО передали сучасне діагностичне обладнання в українські лабораторії з метою зміцнення потенціалу українських ветеринарних служб до своєчасної та точної ідентифікації АЧС. Загалом, проект допоможе надати необхідну лабораторну підтримку для швидкої і точної діагностики, що в поєднанні з іншими заходами забезпечить раннє виявлення і подолання хвороби.

Вручення обладання проходило під час зустрічі в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

«Нове обладнання для проведення аналізу полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі (RT-PCR) — єдиного надійного методу діагностики АЧС — дозволить державним лабораторіям у   Житомирі, Сумах, Києві  та Миколаєві зробити свій внесок в успішний контроль над хворобою і раннє виявлення АЧС, а також допоможе пом’якшити можливі ризики за рахунок поліпшення місцевого лабораторного потенціалу та знань з діагностики, - розповів ректор ЖНАЕУ Олег Скидан. - Проект націлений на формування партнерських зв’язків між державними лабораторіями та аграрними університетами   Житомирі, в Одесі, Сумах, а також для обміну найкращими практиками з діагностики».

Також Олег Скидан додав, що  отримане обладання   буде доступним для працівників лабораторій і студентів ветеринарних факультетів для навчання і роботи. У контексті цього йдеться про студентів факультету ветеринарної медицини ЖНАЕУ.

Нагадаємо, що у квітні в Житомирському національному агроекологічному університеті   національний медіа-експерт   Олександр Рєвнівцев проводив семінар для студентів та науково-педагогічних працівників факультету ветеринарної медицини на тему «Проект технічної допомоги: Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні: ІІ етап».  У рамках зустрічі  тоді обговорювали  питання щодо підписання угоди про співробітництво між Житомирським національним агроекологічним університетом та ФАО.

Довідково: Станом на  кінець березня 2017 року поголів’я свиней в Україні склало 6 303 800 голів і, у порівнянні з березнем 2016 року, скоротилося на 10,5%. Основною причиною такого стану є стрімке поширення так званої «африканської чуми свиней» (АЧС).  З 2012 року в Житомирській області зафіксовано три випадки спалаху АЧС. Загалом у Житомирській області під час заходів з ліквідації АЧС було знищено біля 530 голів свиней, що завдало збитків господарствам більш ніж на 1 мільйон гривень.

Експерти наголошують, що вакцини від цього захворювання не існує, тому найбільш ефективним способом боротьби з цим вірусом є заходи із запобігання його поширення та своєчасною ліквідацією. АЧС не становить небезпеки для людей: на АЧС хворіють лише дикі та свійські свині.

«Динаміка поширення АЧС в Україні є загрозливою. З початку 2017 року в Україні виявлено 59 випадків африканської чуми свиней (АЧС). Усього з 2012 року на території України зареєстровано 207 випадків захворювання на АЧС у 23-х областях України. Останній випадок був зареєстрований 26 березня 2017 року в Івано-Франківській області. Згідно з прогнозами експертів ФАО, у 2017 році сектор свинарства може втратити від 18,2 тис. до 1,5 млн голів (до 40% поголів'я), або 4 мільярди гривень, а господарства населення – від 1 тис. до 71 тис. голів. При проведенні заходів із ліквідації АЧС з 2012 року в епізоотичних осередках вилучено та знищено понад 120 тис. голів свиней, зокрема, майже 52 тисячі – минулого року й понад 3 тисяч – у поточному. Збитки через вилучення свиней в особистих селянських господарствах внаслідок карантинних заходів з 2012 року становили 13,77 млн грн, у спеціалізованих свинарських господарствах – 123,87 млн грн», – зазначають у ФАО.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Зауважив Перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець

"Ми зараз випускаємо багато інженерів, але наші підприємства мають проблему підбору кадрів. Вони не можуть взяти випускника з дипломом магістра – він просто не готовий до роботи. Цю проблему треба вирішувати, і саме дуальне навчання є тією моделлю, яка найпридатніша для цього".

Зараз на сайті 1 користувач та 331 гість.

Користувачі на сайті

  • Redaktor