Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

III УКРАЇНСЬКО-НІМЕЦЬКИЙ ФОРУМ «БІОЕНЕРГЕТИКА, ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ ТА АГРОБІЗНЕС» (BEA)

1540551895_golovna.jpg

 23 жовтня 2018 р. у Харкові відбулася знакова подія у сфері енергетики та агробізнесу міжнародного рівня І–III Українсько-німецький форум «Біоенергетика, енергоефективність та агробізнес» (BEA).

   Захід зібрав більше 350 представників українського та німецького бізнесу; органів державної влади; міжнародних інвесторів, зацікавлених у реалізації проектів у сфері енергоефективності та відновлювальних джерел енергії; представників вищої та професійної освіти.

   Форум урочисто відкрили: доктор Вольфганг Мессінгер, Генеральний консул ФРН у м. Дніпро; Александр Маркус, голова правління Німецько-української промислово-торговельної палати; Юлія Світлична, голова Харківської обласної державної адміністрації; Сергій Чернов, голова Харківської обласної ради; Андрій Руденко, заступник міського голови Харкова з питань житлово-комунального господарства.

   Після відкриття заходу пройшла стратегічна дискусія «Державна політика у сфері енергетики: чи крокує Україна в Європу?», під час якої визначено, які кроки повинні потрібно здійснити для виконання Україною міжнародних зобов’язань у сфері енергетики, сталого розвитку та АПК.

   У другій половині форуму працювали чотири дискусійні панелі та круглі столи:

  • стратегія сталого розвитку муніципалітетів і відновлення інфраструктури;
  • енергоефективність у медицині;
  • енергоефективність як вектор розвитку аграрного бізнесу;
  • розвиток дуальної освіти в Україні;
  • лібералізація та нові бізнес-моделі на ринку електроенергії в Україні.

   Приємно зазначити, що цьогорічний форум розширив коло дискутованих питань, включивши до програми круглий стіл на тему «Розвиток дуальної освіти в Україні». Модератором круглого столу став Микола Скиба (Український інститут майбутнього), а його учасниками були:

  • Євгенія Кралюк, менеджерка проектів “Економічна співпраця в сфері енергоефективності/розвиток професійно-технічної освіти”, Німецько-українська промислово-торговельна палата;
  • Олексій Біленко, ТОВ «РЕХАУ»;
  • Микола Пасько, ТОВ з іноземними інвестиціями «Хенкель Баутехнік (Україна)»;
  • Юлія Епіфанова, державна експертка директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України.

   Аграрну освіту і науку України представили ДУ «НМЦ інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта» в особі директора Тетяни Іщенко та Харківський НАУ ім. В.В. Докучаєва в особі проректора з науково-педагогічної та виховної роботи Станіслава Василішина та помічника ректора з соціально-економічного розвитку Вадима Поляха.

   На засіданні круглого столу обговорено нагальні питання імплементації концепції дуальної освіти в навчальний процес, зокрема аграрних закладів середньої та вищої освіти, та окреслено перспективи розвитку цього процесу. 

   За результатами форуму сформовано основні вектори українсько-німецької співпраці.

   Дякуємо організаторам заходу за можливість зав’язати нові цікаві знайомства, почерпнути креативні ідеї та обмінятися думками з представниками бізнесу.

 

 

 

 

 

 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Ганна Новосад, Міністр освіти і науки України

"Якщо ми подивимось на найуспішніші країни у галузі освіти, ми побачимо Китай, Гонконг, Корею, Сінгапур. Вони мають найкращі показники в математиці, фізиці, природничих науках. Коли ми подивимось на найщасливіші країни, тут на верхівці списку побачимо Фінляндію, Ісландію, Норвегію, Швецію. Мені здається, система освіти має безпосередній вплив на те, чи почувають себе люди щасливими. Якщо найщасливішими країнами є саме ці, давайте подивимось, чому вони такими є»."

Зараз на сайті 0 користувачів та 233 гостя.