Державна установа «Науково-методичний центр
інформаційно-аналітичного забезпечення
діяльності вищих навчальних закладів
«Агроосвіта»
23 жовтня 2018 р. у Харкові відбулася знакова подія у сфері енергетики та агробізнесу міжнародного рівня І–III Українсько-німецький форум «Біоенергетика, енергоефективність та агробізнес» (BEA).
Захід зібрав більше 350 представників українського та німецького бізнесу; органів державної влади; міжнародних інвесторів, зацікавлених у реалізації проектів у сфері енергоефективності та відновлювальних джерел енергії; представників вищої та професійної освіти.
Форум урочисто відкрили: доктор Вольфганг Мессінгер, Генеральний консул ФРН у м. Дніпро; Александр Маркус, голова правління Німецько-української промислово-торговельної палати; Юлія Світлична, голова Харківської обласної державної адміністрації; Сергій Чернов, голова Харківської обласної ради; Андрій Руденко, заступник міського голови Харкова з питань житлово-комунального господарства.
Після відкриття заходу пройшла стратегічна дискусія «Державна політика у сфері енергетики: чи крокує Україна в Європу?», під час якої визначено, які кроки повинні потрібно здійснити для виконання Україною міжнародних зобов’язань у сфері енергетики, сталого розвитку та АПК.
У другій половині форуму працювали чотири дискусійні панелі та круглі столи:
Приємно зазначити, що цьогорічний форум розширив коло дискутованих питань, включивши до програми круглий стіл на тему «Розвиток дуальної освіти в Україні». Модератором круглого столу став Микола Скиба (Український інститут майбутнього), а його учасниками були:
Аграрну освіту і науку України представили ДУ «НМЦ інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта» в особі директора Тетяни Іщенко та Харківський НАУ ім. В.В. Докучаєва в особі проректора з науково-педагогічної та виховної роботи Станіслава Василішина та помічника ректора з соціально-економічного розвитку Вадима Поляха.
На засіданні круглого столу обговорено нагальні питання імплементації концепції дуальної освіти в навчальний процес, зокрема аграрних закладів середньої та вищої освіти, та окреслено перспективи розвитку цього процесу.
За результатами форуму сформовано основні вектори українсько-німецької співпраці.
Дякуємо організаторам заходу за можливість зав’язати нові цікаві знайомства, почерпнути креативні ідеї та обмінятися думками з представниками бізнесу.
КОМЕНТАР
«Міністерство освіти розпочало серію регіональних нарад-семінарів, метою яких стане обговорення проекту закону «Про фахову передвищу освіту». Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.».