Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Семінар «Практичні аспекти впровадження НАССР» для представників переробних підприємств Запорізької області

DSC_2151.jpg

Відповідно до Закону України «Про основні засади і вимоги до безпеки і якості харчових продуктів», в Україні впроваджуються процедури, прийняті у Європі та світі — засновані на принципах системи НАССР (ХАССП). Ці принципи означають ідентифікацію, оцінку та контроль небезпечних факторів, які є визначальними для безпечності харчових продуктів.

Система НАССР є гарантом конкурентоспроможності підприємства. Вона дозволяє передбачити і усунути можливість виникнення ризиків за рахунок ідентифікації небезпечних факторів та проведення відповідних профілактичних і коригувальних дій на всіх етапах харчового ланцюжка. На сьогодні система HACCP є найбільш ефективним способом надання споживачу безпечного харчового продукту.

У Законі «Про основні засади і вимоги до безпеки і якості харчових продуктів» передбачене поетапне введення в дію системи НАССР. До 20 вересня 2017 повинні були запровадити цю превентивну систему підприємства переробки і виробництва продукції, до складу якої входять необроблені компоненти тваринного походження; до 20 вересня 2018 року виробники готової продукції, яка не містить інгредієнтів тваринного походження; а до 20 вересня 2019 зобов’язані ввести систему управління безпечністю харчових продуктів всі виробництва без виключення.

Фахівцями кафедри харчових технологій та готельно-ресторанної справи Таврійського державного агротехнологічного університету з 16 по 19 жовтня 2018 року був проведений перший семінар з вивчення питання «Практичні аспекти впровадження НАССР», у роботі якого прийняли участь представники переробних підприємств Запорізької області. Також у роботі семінару взяла участь заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Запорізької облдержадміністрації Щербина Людмила Михайлівна.

На семінарі, протягом 40 годин навчання, були докладно розглянуті такі питання, як базові принципи європейського харчового законодавства, законодавчо-правове забезпечення безпеки та якості харчових продуктів в Україні, поняття концепції НАССР, види небезпек продовольчої сировини і харчових продуктів, програми-передумови НАССР та принципи НАССР, практичні аспекти впровадження НАССР; розробка плану НАССР, супровідні документи.

Після закінчення навчання учасникам семінару були видані відповідні свідоцтва. Подібні семінари і консультації для виробничників плануються проводити на постійні основі.

Прес-служба ТДАТУ

Детальніше: http://www.tsatu.edu.ua/

 

 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Ганна Новосад, Міністр освіти і науки України

"Якщо ми подивимось на найуспішніші країни у галузі освіти, ми побачимо Китай, Гонконг, Корею, Сінгапур. Вони мають найкращі показники в математиці, фізиці, природничих науках. Коли ми подивимось на найщасливіші країни, тут на верхівці списку побачимо Фінляндію, Ісландію, Норвегію, Швецію. Мені здається, система освіти має безпосередній вплив на те, чи почувають себе люди щасливими. Якщо найщасливішими країнами є саме ці, давайте подивимось, чому вони такими є»."

Зараз на сайті 0 користувачів та 233 гостя.