Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

У ТДАТУ відбувся захід присвячений Всесвітньому дню заощаджень

645.JPG

Всесвітній день заощаджень - європейське свято, що традиційно відзначається 31 жовтня.
Це свято було встановлено за рішенням Першого міжнародного конгресу ощадних банків, що відбувся в Мілані з 27 по 31 жовтня 1924 р. Згідно  з первинним задумом, свято має нагадувати людям про важливість економії грошей і накопиченні заощаджень.

З 1989 року Всесвітній день економії отримав схвалення ООН і тим самим придбав офіційний статус. У цей день нині покладається не тільки економити гроші, уникаючи непотрібних витрат, але також економити та інші цінні ресурси: час, енергію і т. ін.

В Україні цей день відзначають з 2012 року. Незалежна асоціація банків України (НАБУ) за підтримки Фонду ощадних кас Німеччини SBFIC реалізує проект «Всесвітній день заощаджень в Україні 2018», головною метою якого є стимулювання ідеї заощадження коштів та реалізації заходів для населення України з питань підвищення рівня фінансової грамотності.

Кафедра фінансів, банківської справи та страхування Таврійського державного агротехнологічного університету підтримала цей захід, надавши рекомендації щодо дбайливого ставлення до грошей та необхідності здійснення заощаджень.

Відповідно до результатів соціальних досліджень, проведених серед студентів ТДАТУ:

- 44% респондентів зазначають, що вони час від часу стикаються з фінансовими труднощами;
- 33% зазначали, що не мають фінансових проблем;
- 23% студентів мають серйозні фінансові проблеми.

У той же час майже 1/4 студентів підтримує їхні батьки, лише 17% мають стипендію та 10% працюють, щоб заробляти собі на життя.

Більш того, понад 90% студентів не довіряють українським банкам або небанківським фінансовим установам і ніколи не отримували позики навіть у великих труднощах. 48% респондентів сказали, що вони не мають «подушки безпеки». Саме тому, більше 50% студентів мають позичати гроші від своїх друзів та членів сім'ї. Враховуючи усі отримані дані, ми можемо констатувати, що понад 60% респондентів постійно зазнають фінансових проблем.

А Ви знаєте чому саме свиня є символом скарбнички? Чому в різних країнах рівень особистих заощаджень суттєво різниться? Чи можливо сьогодні студентам відкладати на майбутнє? Від чого залежить ця можливість, від Вас чи батьків? Чи знайдете Ви способи робити заощадження? Підрахували свої витрати і жахнулись? Відповіді на ці та інші питання у ході жвавої та серйозної дискусії були знайдені! А може хтось тільки замислився над цим…

Прес-служба ТДАТУ

 


 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Верховна Рада України

З 2020 року українські коледжі та технікуми почнуть надавати фахову передвищу освіту: вони готуватимуть фахових молодших бакалаврів і більше не набиратимуть вступників на “молодшого спеціаліста”. Це передбачено проєктом закону "Про фахову передвищу освіту", який 6 червня 2019 року, ухвалила в другому читанні та в цілому Верховна Рада України. Документ підтримали 236 народних депутатів.

Зараз на сайті 0 користувачів та 558 гостей.