Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

У ТДАТУ відбулась Басейнова рада річок Приазов’я

243.jpg

На базі Таврійського державного агротехнологічного університету 30 жовтня 2018 року відбулись установчі збори зацікавлених сторін щодо формування складу Басейнової ради річок Приазов’я (далі – БРР Приазов’я).

Законодавчим підґрунтям створення та подальшого функціонування БРР є Водний кодекс України, основні принципи Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер 1992 року, Директиви 2000/60/ЄС Європейського Парламенту та Ради ЄС від 23 жовтня 2000 року про встановлення рамок діяльності Співтовариства у сфері водної політики.

До складу Басейнової ради річок Приазов’я увійшло 32 особи: представники водокористувачів, наукових організацій, органів влади, громадських організацій та представники Басейнових управлінь водних ресурсів Запорізької, Донецької та Херсонської областей.

Головою Басейнової ради річок Приазов’я обрано к.т.н., доцента кафедри сільськогосподарських машин Таврійського державного агротехнологічного університету Мовчана С.І., заступником голови - начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Приазов’я Шляховчука В.А., виконавчим секретарем – в.о. заступника начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Приазов’я Рибалко І.Г. Зборами було ухвалено проект Положення про Басейнову раду, як основного документа, згідно з яким Басейнова рада працюватиме найближчі 5 років.

Діяльність Басейнової ради буде спрямована на розробку узгоджених заходів із покращення екологічного стану водних ресурсів з урахуванням позицій всіх зацікавлених сторін. Основною та першочерговою метою новоствореної ради  стане підготовка плану управління річковим басейном річок Приазов’я. До переліку основних завдань та подальших дій Басейнової ради входить: участь у заходах з реалізації плану управління річковим басейном; сприяння здійсненню узгоджених дій для покращення екологічного стану річкового басейну; організація взаємодії з питань, пов’язаних зі збором, регулярним обміном і поширенням екологічної, у тому числі водогосподарської інформації у річковому басейні; питання щодо екологічного, кількісного та якісного стану водних ресурсів річкового басейну та наслідки його змін для природних екосистем і галузей господарства, а також прогнозу процесів, що впливають на якість водних ресурсів й обсяги водокористування; розгляд питання водогосподарського балансу та соціально-економічного розвитку на території річкового басейну, тощо.

Створення Басейнової ради надзвичайно важлива подія, вона надає впевненість, що реальні зміни у водній галузі неодмінно відбудуться, кращі європейські практики поступово будуть впроваджені в Україні та відіграватимуть значну роль у формуванні «нової водної політики».

Прес-служба ТДАТУ

 

 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Ганна Новосад, Міністр освіти і науки України

"Якщо ми подивимось на найуспішніші країни у галузі освіти, ми побачимо Китай, Гонконг, Корею, Сінгапур. Вони мають найкращі показники в математиці, фізиці, природничих науках. Коли ми подивимось на найщасливіші країни, тут на верхівці списку побачимо Фінляндію, Ісландію, Норвегію, Швецію. Мені здається, система освіти має безпосередній вплив на те, чи почувають себе люди щасливими. Якщо найщасливішими країнами є саме ці, давайте подивимось, чому вони такими є»."

Зараз на сайті 1 користувач та 208 гостей.

Користувачі на сайті

  • Redaktor