Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Ринок праці роботодавців змінюється на ринок праці фахівців

46510380_2161534464113117_5471448208053895168_o.jpg

Топ-менеджери міжнародних компаній, українські підприємці, науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, керівники бізнес-інкубаторів, представники державних структур та громадських організацій взяли участь у VI Національному Форумі «Бізнес і університети: розвиваємо підприємництво майбутнього». Форум відбувся 23-24 листопада в м. Київ. Організатори: Центр «Розвиток КСВ» та Career Hub за підтримки VISA та ЦеХАБ (Citrus). Серед гостей форуму були Олег Шаров, генеральний директор Директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН, Лідія Поплавська, заступник директора Департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Мінекономрозвитку, Марина Саприкіна, голова правління Центру "Розвиток КСВ", Наталія Харченко, виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології та інші.

Тема 2018 року – підприємництво майбутнього. Учасники обговорили ключові питання розвитку бізнесу в Україні у контексті освіти, фінансової грамотності та навчання підприємництва. Хто і як навчає власної справи? Чи зацікавлені заклади освіти і бізнес у розвитку підприємництва? Чи готові ці дві інституції спільно працювати, аби допомогти новим підприємцям «стати на ноги» та будувати свій бізнес? Чи готова Україна нарешті використати весь потужний ресурсний потенціал українських закладів освіти, щоб молоді підприємці могли отримувати належні знання та підтримку?

Було акцентовано увагу, що світ змінюється, змінюються професії, вимоги до фахівців, їх компетенцій, що ринок праці роботодавців змінюється на ринок праці фахівців. Змінюється освіта, форми, методи навчання. Це все потребує викладачів нової генерації, готових бачити, які фахівці будуть затребувані не сьогодні, а через мінімум 5 років, які матимуть «не шаблонне мислення», які можуть експериментувати, прагнути до саморозвитку та самовдосконалення, а держава має створити для цього сприятливі умови. За результатами проведення опитування серед успішних бізнесменів було визначено, що 30% підприємців готові викладати у закладах освіти. Тимофій Милованов, почесний президент Київської школи економіки, заступник Голови Ради НБУ поділився ідеями щодо розвитку університетів, зазначивши, що конкурентом університетів сьогодні є бізнес.

У рамках Форуму відбулися такі сесії:
• Українські підприємці: завдяки чи всупереч університетам?
• Глобальний ринок: Чи конкурентоспроможні українські стартапи.
• Жіноче підприємництво: як розвивати?
• Соціальне підприємництво.

Крім того, було презентовано результати національного опитування з підприємництва, проведеного серед студентів, викладачів та підприємців,  проекту «Підприємницький Кластер», нагородження переможців національного конкурсу «Бізнес, що розвиває освіту» та проведено майстер-класи для викладачів підприємництва, бізнесу, економіки, менеджменту.
Переможцями конкурсу «Бізнес, що розвиває освіту»  стали  кейси компаній NESTLE «Розвиток навичок з маркетингу та логістика у студентів м. Києва» (проект для студентів), AGROXY «Технології електронної комерції та інтерактивних Web-додатків в університетах агросфери» (проект для університетів), SYNGENTA та Національного еколого-натуралістичного центру МОН «Розвиваємо потенціал майбутньої професії агронома разом» (проект для професійної освіти), АСТАРТА «Культурно-мовний табір «РІД: Розвивайся. Інтегруйся, Дій» та СОСА-СОLА «Програма розвитку молоді в школах-інтернатах – YouthEmpowered» (проект для школи).
Переможцями конкурсу «Кращий викладач від бізнесу: викладач майбутнього» стали  Артем Вдовиченко, Олександра Плавник (гран-прі), Катерина Мілютіна, Олександр Коваль та Наталя Соломянюк (фіналісти).

З аналітичним звітом  «Підприємництво у вищих навчальних закладах» (жовтень-листопад 2018) можна ознайомитись тут.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Більше інформації про опції форматування

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

 

 


 

ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Олексій Гончарук, Прем'єр-міністр України

"Освіта – це перше, на чому ми маємо як країна зосередитися. Освіта, іновації і технології"

Зараз на сайті 1 користувач та 229 гостей.

Користувачі на сайті

  • Redaktor