Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Навчаємося прибуткового ведення господарства

DSC_0508.JPG

Під сільськогосподарською дорадчою діяльністю розуміється сукупність дій та заходів, спрямованих на задоволення потреб особистих селянських та фермерських господарств, господарських товариств, інших сільськогосподарських підприємств усіх форм власності і господарювання, а також сільського населення у підвищенні рівня знань та вдосконаленні практичних навичок прибуткового ведення господарства.

У НМЦ «Агроосвіта» 26 листопада 2018 року було проведено курси з підвищення кваліфікації спеціалістів в області аграрного дорадництва – сучасні підходи до організації аграрного дорадництва в Європі, організаторами якого є Німецько-український агрополітичний діалог (APD) за підтримки AGRAR CONSULTING IAK, AFC Agriculture & Finance Consultants, IAMO.

Офіційно відкривали навчання Тетяна Іщенко – в.о. директора НМЦ «Агроосвіта», Фолькер Зассе – керівник проекту "Німецько-український аграрний діалог", Юрій Бакун – директор НАСДСУ.

Роман Корінець – експерт Офісу підтримки реформ при Міністерстві аграрної політики та продовольства України розповів про історію та актуальний стан консультування в Україні, а також провів практичний тренінг – розробка та узгодження «дорожньої карти» для надання запиту на отримання державної підтримки.

Ігор Абрамюк – директор з розвитку Асоціації об'єднаних територіальних громад наголосив, що ті територіальні громади, які не об'єдналися, дуже багато втратили.

Манфред Пуш – Департамент А2 Дорадництво, аграрна структура, техніка, будівництво в Баварському державному міністерстві сільського господарства лісів підкреслив, що ініціатива щодо створення кооперативу має йти від аграрія, а не від держави.

Уве Шьоне, який зазначив, що в Німеччині всі кооперативи є прибутковими. Їх багато і вони всі дієві (кооператив, енергетичні кооперативи (енергія коштує дорого, і об'єднуючись, люди ставлять декілька вітряків для виробництва енергії). У Китаї є найбільший кооператив − 115 млн членів кооперативу (торгівля). Китайцям легше об'єднуватися у групи, бо вони дуже дружний народ.

Марсель Гердс, консультант з податкових питань, доповідав на тему «Кооперація в німецькому сільському господарстві – внесок до розвитку сільської місцевості», де звернув увагу на те, що під час підвищення кваліфікації кооператори самі обирають теми (рільництво, орендне право, екологічні питання).

Отже, навчаємося і свого, і зарубіжного прибуткового ведення господарства.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Більше інформації про опції форматування

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

 


 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Верховна Рада України

З 2020 року українські коледжі та технікуми почнуть надавати фахову передвищу освіту: вони готуватимуть фахових молодших бакалаврів і більше не набиратимуть вступників на “молодшого спеціаліста”. Це передбачено проєктом закону "Про фахову передвищу освіту", який 6 червня 2019 року, ухвалила в другому читанні та в цілому Верховна Рада України. Документ підтримали 236 народних депутатів.

Зараз на сайті 0 користувачів та 567 гостей.