Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Візит Міністра освіти і науки України до НМЦ «Агроосвіта»

48388232_1949615591789188_2504732396251774976_o.jpg

21 грудня у НМЦ «Агроосвіта» відбулося відкриття оновленої різдвяної експозиції Музею українського костюма та української писанки за участі Міністерки освіти і науки України Лілії Гриневич та генерального директора директорату вищої освіти та освіти дорослих Міністерства освіти і науки  Олега Шарова

Нашому музею понад 10 років. Він є унікальним у своєму роді. І це є нашою гордістю і великим надбанням освітянської родини у справі виховання студентської молоді, збереження і примноження національної самобутньої культури.

До створення експозиції долучились  педагогічні та студентські  колективи технікумів та коледжів з усіх куточків України. Сьогодні в музеї експонуються творчі роботи з-понад  100 закладів. Ми дуже цінуємо кожен експонат, адже це частинка душі  її автора. І можливо цим  музей надихає своїх відвідувачів. Своєю просвітницькою діяльністю музей славиться по всій Україні. Не залишаються байдужими численні відвідувачі з-за кордону. В регіоні музей є родзинкою культурного самобутнього мистецтва. Постійними гостями є молодь, студенти, школярі, діти. Всі, хто побували в музеї, наступного разу приходять з братиками, сестричками, батьками. Традиційними стали сімейні екскурсії. Щороку експозиція музею поновлюється. І вже стало доброю традицією запрошувати почесних гостей,  збирати друзів, однодумців і гостинно відкривати двері у світ вічного, натхненного самобутнього мистецтва.

У церемонії відкриття експозиції музею взяли участь Народний художній колектив України дитячий фольклорний ансамбль «Калинонька» (художні керівники – заслужені працівники культури України Таїсія та Олексій Різники). В рамках відкриття експозиції був проведений майстер-клас з розмальовування ялинкових іграшок для учнів  Немішаївського НВК «Спеціалізована школа ІІ-ІІІ ступенів – ЗОШ І-ІІІ ступенів».

В ході зустрічі п. Лілія Гриневич та п. Олег Шаров також мали можливість ознайомитись з основними напрямами  діяльності НМЦ «Агроосвіта», зокрема  лабораторією інформаційно-ресурного забезпечення освітнього процесу з розробки та створення електронних засобів навчання, лабораторією моніторингу якості освіти з  проведення дистанційного тестування аграрних закладів передфахової вищої та вищої освіти.

Місією Науково-методичного центру «Агроосвіта» є сприяння підвищенню якості освіти задля сталого розвитку аграрного виробництва та сільських територій. Його діяльність будується на принципах доступності, гуманізму, демократизму, науковості, рівності умов для кожного педагогічного працівника щодо повної реалізації його духовного, інтелектуального потенціалу; гнучкості і прогностичності роботи з педагогічними і керівними кадрами освіти, безперервності їх фахового вдосконалення.

Пріоритетними напрямами діяльності Науково-методичного центру «Агроосвіта», які реалізуються на основі людиноцентриського підходу, впровадження інновацій, проектно-впроваджувальної діяльності, є науково-методичне забезпечення освітнього процесу, розвиток педагогічної компетентності викладачів.

Нині в структурі Науково-методичного центру діють кабінети навчально-методичного супроводу: ветеринарної освіти та технології виробництва і переробки продукції тваринництва, природничо-екологічної підготовки та агрономії, економічної освіти та енергетики, технічної освіти, будівництва та землевпорядкування; кабінети: науково-методичного супроводу неперервної освіти та розвитку сільських територій, соціально-гуманітарної та виховної роботи, міжнародних відносин, редакційно-видавничої діяльності; та лабораторії: інформаційно-ресурсного забезпечення освітнього процесу, педагогічних інновацій, комунікаційного забезпечення та інформаційних технологій, зовнішнього моніторингу якості освіти, моніторингу якості освіти та прогнозування ринку праці в аграрному секторі.

Розробку, створення та забезпечення навчальних закладів електронними засобами навчання та підручниками нового покоління покладено на лабораторію інформаційно-ресурсного забезпечення освітнього процесу. Метою діяльності лабораторії є координування роботи педагогічних працівників закладів вищої освіти щодо розробки електронних підручників та посібників, відеолекцій, відкритих онлайн-курсів, навчальних відеофільмів; сприяння впровадженню інноваційних технологій навчання; підвищення ефективності використання в освітньому процесі сучасних засобів навчання; співпраця з авторами-розробниками засобів навчання; розробка нових видів унаочнення та подальше забезпечення ними навчальних закладів; надання консультаційної допомоги викладачам з питань розробки і застосування сучасних навчальних технологій, проведення тренінгів, де освітяни вчаться створювати авторські електронні освітні ресурси.

Дистанційний моніторинг якості освіти з використанням інформаційно-комунікаційних технологій  запроваджено з метою оцінювання якості підготовки фахівців, головною складовою якого є неупереджений систематичний, прозорий та ефективний моніторинг рівня засвоєння знань студентів за допомогою еталонних критеріїв, аналіз його результатів, експертне оцінювання та прогнозування розвитку освітнього процесу і, як результат, підвищення якості освіти загалом.

Проведення дистанційного моніторингу якості знань студентів вищих навчальних закладів з використанням інформаційно-комунікаційних технологій передбачає виконання тестових завдань, укладених відповідно до стандартів вищої освіти за спеціальностями (дисциплінами). Тестові завдання складені, прорецензовані провідними викладачами закладів вищої освіти, їх експертне оцінювання проводилося відповідними підкомісіями науково-методичних комісій сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України із залученням роботодавців та апробацію. Під час тестування ведеться відео-онлайн спостереження.

 

 

 

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Більше інформації про опції форматування

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

 

 


 

ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Олексій Гончарук, Прем'єр-міністр України

"Освіта – це перше, на чому ми маємо як країна зосередитися. Освіта, іновації і технології"

Зараз на сайті 1 користувач та 229 гостей.

Користувачі на сайті

  • Redaktor