Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Просвітницький захід – «Знайди себе у Мелітополі»

345.jpg

Кінець другого весняного місяця ознаменувався яскравою й масштабною подією: Таврійський державний агротехнологічний університет приймав чисельну лаву випускників шкіл м. Мелітополь. Ці зустрічі мали невипадковий характер.

Професорсько-викладацький колектив факультету економіки та бізнесу пишається тим, що саме їм було доручено почесну місію – розповісти молоді Мелітополя про сучасні особливості, переваги та тенденції розвитку рідного міста на найближчий час.

Цей захід мав на меті вагому місію – залишити талановиту, кмітливу, креативну молодь, яка народилась і зростала на Мелітопольщині, саме у цьому місті, не позбавляючи її шансів на подальший розквіт.

Професорсько-викладацький колектив факультету економіки та бізнесу за сприяння Мелітопольської міської ради та представників відділу освіти нашого міста створили «Квест-програму», яка передбачала роботу чотирьох тематичних локацій. Локації мали власні назви та певний колір, який учні в хаотичному, випадковому порядку, «здобули» на початку заходу. Адже кожен з присутніх отримав «Дорожні карти» заходу із позначенням тематики та кольору локацій. На «дорожніх картах» яскравими кольорами було виокремлено «віконце» для кожної з локацій. У цьому «віконці» кожен з учасників мав змогу залишити свій певний відгук щодо роботи локації, змістовності та важливості отриманої інформації. Кожна з локацій мала свій сенс та жорстко регламентований,  обмежений час викладення матеріалів (12 хвилин). Тому, окрім чіткого координування та супроводу модераторів, роботу локацій було супроводжено яскравими презентаціями та візуалізаціями, поданими в контексті ділової гри.

Зупинимось більш детально на тематиці та логістичній побудові локацій.

Преамбулою до роботи локацій було вступне слово від декану факультету економіки та бізнесу ТДАТУ к. е. н., доцента Кармана Сергія Вікторовича, який звертав увагу молоді на основні економічні досягнення та тенденції розвитку міста Мелітополя.

Локація «Мелітополь – місто майбутнього» знайомила молодь із сучасними досягненнями та перспективами розвитку соціальної інфраструктури міста, зосереджуючи увагу на місцях охорони здоров’я та забезпечення правопорядку, місцях активного відпочинку та перспективах їх збільшення. Після цього школярам було запропоновано тематичну психологічну ситуацію щодо спрямування їх подальшого життєвого шляху.

Локація «Будуй кар’єру у рідному місті» була присвячена визначенню наявних можливостей щодо працевлаштування молоді у рідному місті, акцентуючи увагу на можливостях промислових підприємств щодо створення нових робочих місць, ставок заробітної плати. До того ж, у локації увагу молоді привертали до можливостей та фактичних обсягів експорту продукції провідних товаровиробників міста, адже її споживачами є понад 25 країн світу, з яких 80% – країни ЄС. У формі гри був наданий огляд найпоширеніших професій міста, а також була запропонована порівняльна оцінка якості життя населення у нашому місті та інших відомих містах України.

Локація «Від ідеї до власної справи» була спрямована на виявлення підприємницьких якостей у молоді нашого міста. Місією локації було донести до випускників про наявність та плідну працю на території ТДАТУ «Бізнес-інкубатору». Учасникам заходу було доведено інформацію про найцікавіші проекти, що були розроблені молоддю за допомогою модераторів з «Бізнес-інкубатору», про представлення та подальше просування цих проектів у нашому місті та за його межами, а також про захист авторських прав юних винахідників.

Локація «Якісна освіта поряд» звертала увагу молоді на заклади вищої освіти, розташовані у нашому місті, на переваги отримання освіти «вдома», на рівень та якість освітніх послуг, можливості закордонних стажувань, дуальну систему навчання, переваги отримання освіти у державних вітчизняних навчальних закладах тощо.

Слід зазначити, що активність учасників просвітницького заходу була на високому рівні. Загальна кількість учнів, які заповнили свої «дорожні карти» становила 265 осіб. Усі вони залишили позитивні відгуки про цікаво проведений час та залишили свої коментарі, зауваження та побажання щодо розвитку м. Мелітополь.

У процесі активного спілкування дійшли висновку, що заклади вищої освіти, розташовані у м. Мелітополь у повній мірі відповідають визначеним критеріям. Наприкінці роботи локації «Якісна освіта поряд» у «дорожній карті» учні зазначали про свої наміри щодо вибору міста для отримання вищої освіти. 82 учня (31% присутніх) відповіли «Я буду навчатись у рідному місті».

Прес-служба ТДАТУ

 


 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Прес-служба МОН

10 липня розпочався прийом заяв від вступників, які вступають до вишів на основі повної загальної середньої освіти. Абсолютна більшість цьогорічних вступників мають подавати заяви в електронній формі. Прийом заяв буде тривати до 22 липня для осіб, які вступають на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання. Ті абітурієнти, які вступають на основі співбесід, вступних іспитів або творчих конкурсів мають подати заяви до вишів до 16 липня.

Зараз на сайті 1 користувач та 92 гостя.

Користувачі на сайті

  • Redaktor