Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Вшанування пам'яті легендарного директора МІМСГ

656.jpg

6 травня в Таврійському державному агротехнологічному університеті вшанували пам'ять одного з перших керівників навчального закладу - Георгія Гулівера. У цей день йому могло б виповнитися 114 років.

Георгій Федотович очолював вуз в довоєнний і післявоєнний часи. З лютого 1937 по 1939 рік він керував заводом-ВТНЗ. З 1939 року навчальний заклад став Інститутом механізації сільського господарства з робітфаком та навчальним господарством.

Під керівництвом Г.Ф. Гулівера тривало подальше розширення, становлення і розвиток інституту. Саме при Г. Гулівері завершилося будівництво навчального корпусу №1.

Керівництво Таврійського державного агротехнологічного університету, викладачі та студенти зібрались біля Алеї Слави ТДАТУ, де серед усіх керівників закладу вищої освіти є табличка і з ім’ям Георгія Гулівера.  Ректор В.М. Кюрчев зазначив, що Георгій Федотович виявив великі організаторські здібності в 1941 році під час евакуації навчального закладу до Ашхабаду. В інституті, який був евакуйований до Ашхабаду, був організований факультет Механізації сільського господарства. З 1942 до 1943 роки він воював на різних фронтах, був нагороджений багатьма бойовими нагородами. Після демобілізації через поранення повернувся у звільнений Мелітополь і з листопада 1943 року знову очолив МІМСГ.
Георгій Гуліверуй після війни був організатором відновлення навчальних корпусів, кафедр та лабораторій. В автобіографії Георгія Гулівера міститься наступне:

- В ноябре 1943 года я снова возвращаюсь в Мелитополь, получаю назначение на должность директора (не существующего в то время) Мелитопольского института механизации с/х. Будучи, в то время, инвалидом Отечественной войны 1-ой группы я приступил к организации, по сути заново разрушенного захватчиками института. В настоящее время институт значительно восстановил свои учебные корпуса, общежитие, лаборатории. Институт пополнился учебным и лабораторным оборудованием и превзошел довоенный уровень.

У 1951 р. у зв'язку з направленням на навчання до Київського державного університету Георгій Гулівер був звільнений від обов'язків керівника інституту. Після захисту дисертації, до виходу на пенсію у 1969 р., працював викладачем, завідувачем кафедри Одеського сільськогосподарського інституту.

Добре ім'я Георгія Федотовича Гулівера й досі пам'ятають в  нашому університеті. Ну а в день його народження біля меморіальної таблички з його іменем на Алеї Слави ТДАТУ лягли живі квіти.

Прес-служба ТДАТУ

 


 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Прес-служба МОН

10 липня розпочався прийом заяв від вступників, які вступають до вишів на основі повної загальної середньої освіти. Абсолютна більшість цьогорічних вступників мають подавати заяви в електронній формі. Прийом заяв буде тривати до 22 липня для осіб, які вступають на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання. Ті абітурієнти, які вступають на основі співбесід, вступних іспитів або творчих конкурсів мають подати заяви до вишів до 16 липня.

Зараз на сайті 1 користувач та 92 гостя.

Користувачі на сайті

  • Redaktor