Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Інтеграція студентів ТДАТУ в європейську систему освіти

454.JPG

Залучення іноземних викладачів до навчального процесу у ЗВО – тобто інтернаціоналізація освіти – позитивно позначається на престижі університетів. Іноземні викладачі – носії нової, часом унікальної або оригінальної інформації, допомагають студентам вивчити той чи інший предмет більш глибоко з урахуванням зарубіжних методик та практик, швидко асимілюватися і підвищити рівень володіння іноземною мовою при постійному спілкуванні з її носієм.

Таврійський державний агротехнологічний університет спеціалізується на інтеграції студентів у європейську систему освіти, а також є лідером у використанні новаторських підходів. Вже в четвертий раз університет організовує інтенсивні курси FLE з французької мови як іноземної, згідно з Угодою про співпрацю між ТДАТУ та Федерацією Обмінів Франція Україна (FEFU), до складу якої входить Асоціація обмінів Лотарингія – Україна (FLEFU). Мета курсів FLE – поглибити знання французької мови як іноземної та адаптувати студентів-учасників міжнародних стажувань до іншомовного середовища спілкування через реальні ситуації, дослідження цивілізації, інтерпретацію п'єс французькою мовою, як засобу вдосконалення мови.

У цьому році мовна підготовка студентів проходила на кафедрі іноземних мов  з 15 по 26 квітня за участю Веронік Ювьетти- французького викладача з Гренобля. Веронік Ювьетта – директор початкової школи и студентка магістратури зі спеціальності  «Викладання французької мови для іноземців» університету Стендаля.

Університет Стендаля або Університет Гренобль III - багатопрофільний державний університет,  один з інноваційних і наукових центрів Франції, пропонує висококваліфіковане викладання дисциплін за усіма освітніми ступенями та відображає французькі цінності у сфері вищої освіти.

Французький викладач почала спілкування зі студентами ще до приїзду в університет. 11 студентів, зареєстрованих на сторінці Mon mur de partage / «Моя стіна спільного використання для ефективної комунікації», представили себе в аудіо-форматі з мобільного телефону та розмістили інформацію на стіні. Стіна дала можливість студентам і викладачу оптимізувати комунікацію, обмінюватися цікавими відео- та аудіо-файлами, розміщувати навчальні автентичні матеріали, здійснювати онлайн-консультації.

Не лише нинішні студенти долучилися до проекту: Коваленко Ірина, випускниця ТДАТУ 2017 року, відвідувала курси як майбутній висококваліфікований франкофонний спеціаліст для співпраці у галузі логістики у міжнародній транспортній компанії Хегельманн Транспорте в Німеччині, яка дозволить зблизити Україну та Європейський Союз.

Мовна підготовка враховувала потреби кожного студента згідно з профілем їх міжнародного стажування, залучила студентів до створення ділових міні-проектів з використанням професійної лексики. Двотижнева мовна підготовка закінчилася дуже швидко і показала, що наші студенти можуть у короткий термін адаптуватися до іншомовного середовища. Всі студенти отримали сертифікати. Це був перший крок на французьку землю, підприємство, у французьку сім'ю. Побажаємо майбутнім стажистам успіхів на шляху до євроінтеграції!

Для французької гості була організована культурна програма: урочиста зустріч з українськими студентами, екскурсії університетом з відвідуванням музею ТДАТУ, кафедри обладнання переробних і харчових виробництв ім. професора Ф.Ю. Ялпачика, кафедри «Мехатронні системи та транспортні технології».

Особливо гостинно зустрічали французьку гостю на кафедрі  харчових технологій та готельно-ресторанної справи. Завідувач кафедрою Прісс Олеся Петрівна, доктор технічних наук, професор, та Загорко Надія Петрівна доцент, к.т.н., розповіли про нові підходи в навчанні студентів, про науково-дослідні роботі викладачів і лаборантів, презентували продукти, виготовлені студентами для здорового харчування, та провели дегустацію своєї продукції. Пархоменко Віолетта Олександрівна, студентка гр. 11 ГРС  з гордістю презентувала французькою мовою навчальне кафе-лабораторію і здивувала своїми знаннями і навичками в ресторанній справі.

Протягом двох тижнів у Мелітополі Веронік зробила для себе багато важливих відкриттів: конкурс «Міс і Містер ТДАТУ» зачарував гостю. Студенти ТДАТУ – найталановитіші артисти, вони прекрасно співають, танцюють і дивують своєю креативністю. Веронік вперше дізналася, що в світі є курячі яйця білого кольору, вперше побачила як розписують яйця та що таке українська паска. Ірина Іванівна Бандура старший викладач, к.с-г.н., відкрила секрети вирощування глив в мішках з соломою в своєму грибному підприємстві в селі Садове (Севастьянович). Кам’янa Могилa вразила гостю своїм походженням, як унікальний природній об’єкт, останець пісковику Сарматського моря.

Гостя познайомилась з містом, відвідала Мелітопольський міський краєзнавчий музей, Братське кладовище, Парк культури і відпочинку ім. Горького, Чоловічий монастир Святого Сави, Собор Олександра Невського.

Подаровані їй українські вишиванки та сувеніри будуть нагадувати Мелітополь і ТДАТУ та його теплий привітний прийом.

Прес-служба ТДАТУ

 


 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Прес-служба МОН

10 липня розпочався прийом заяв від вступників, які вступають до вишів на основі повної загальної середньої освіти. Абсолютна більшість цьогорічних вступників мають подавати заяви в електронній формі. Прийом заяв буде тривати до 22 липня для осіб, які вступають на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання. Ті абітурієнти, які вступають на основі співбесід, вступних іспитів або творчих конкурсів мають подати заяви до вишів до 16 липня.

Зараз на сайті 1 користувач та 95 гостей.

Користувачі на сайті

  • Redaktor