Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

ТДАТУ на знаковій події аграрної освіти України - 21 Всеукраїнському студентському зльоті

20190529_150954.jpg

На базі Харківського національного аграрного університету наприкінці травня було проведено ХХІ Зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття» (далі Зліт).

Канони Зльотів, що історично склалися, передбачають: знайомство, спілкування, обмін досвідом самоврядування студентської молоді з різних куточків нашої славетної країни; проведення на високому організаційно-методичному рівні студентських науково-практичних конференцій у вигляді «дискусійних круглих столів» за напрямами підготовки фахівців, модераторами яких є керівники наукових шкіл, провідні професори ЗВО, що організовує Зліт; знайомство з передовими прогресивними науково-виробничими структурами регіону, аграрного спрямування в тому числі; знайомство з українськими традиціями регіону проведення Зльоту, комплексну екскурсійну програму. Глобальна ідея всього перерахованого: об’єднана молодь держави – основа єдиної країни!

У ХХІ Зльоті в ХНАУ взяли участь більш як 300 студентів, які отримують різні іменні стипендії всеукраїнського або регіонального рівнів та лідери студентського самоврядування з усіх аграрних ЗВО та коледжів України. Усі учасники Зльоту були зорієнтовано на участь у «дискусійних клубах» з визначеної тематики.

У рамках Зльоту відбувся фінал аграрно-політичних дебатів, які були організовані в рамках проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» за підтримки Державної установи «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти».

Теми для проведення дебатів цього року були визначені наступні (у підпунктах перераховані можливі питання, на які рекомендувалось звернути увагу при підготовці до дебатів для розкриття теми):

1) Зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення - введення вільного ринку землі. Хто має право купити і скільки? Впровадження, в які терміни? За якою процедурою? Чи можуть купувати іноземці, чому?

2) Скасування спеціального режиму оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників – збереження податкових переваг. За яких передумов (введення програми субсидування)? Для всіх однакові умови або виключення для якихось галузей? Перехідні періоди (що зараз і як було)? Вплив на с/г введення загального податку на прибуток (для різних підприємств)?

3) Підтримка розвитку сімейних фермерських господарств - скорочення впливу великих аграрних підприємств/агрохолдингів? Хто гарантує продовольчу безпеку, з яких продуктів? Роль сімейних фермерських господарств та агрохолдингів у розвитку сільських територій? Хто може забезпечити високу якість продукції та її безпеку? Роль структури аграрних підприємств для розвитку експорту аграрної продукції?

4) Диверсифікація виробництва чи вузька спеціалізація? Які переваги у сучасних умовах ринку? Які можливості заняття певної ніші? Як надходження з різних джерел забезпечують стабільність бізнесу? Спеціалізація виробництва і якість продукції?

5) Сприяння розвитку сільськогосподарського консультування і аграрного туризму – забезпечення консультування підприємствами самостійно? Переваги єдиної системи державного консультування? Доступ до нової інформації і результатів досліджень? Залучення компетентних консультантів? Оплата послуг консультантів і облік цих витрат в собівартості?

При визначенні переможця враховувались рекомендації для журі та критерії визначення переможця: обізнаність учасників з проблем; розкриття теми дебатів (всебічний аналіз проблеми та перерахування її важливих складових); наведення достовірних і відповідних аргументів; вміння логічно і послідовно відстоювати власну думку; командна робота і її злагодженість.

Критерії для визначення абсолютного переможця: культура ведення дебатів; грамотна мова і ораторське мистецтво; оперативне використання аргументів опонентів в своєму виступі.

На ХХІ Зльоті було започатковано проведення Всеукраїнського конкурсу «Стратегічний розвиток аграрного сектору – бачення молодих українських спеціалістів». Конкурс було проведено виключно англійською мовою.

Також під час роботи Зльоту відбулися наступні заходи: акція «Подаруй дитині радість»; лекція для учасників Зльоту міжнародних експертів; відвідування передових промислових підприємств, фермерських господарств; засідання об’єднаної ради студентського самоврядування аграрних ЗВО України; творчі вечори «Під Софіївськими зорями».

Екскурсійна програма включала: знайомство з історією ХНАУ; екскурсію до Харківського центрального парку культури та відпочинку; екскурсію містом Харків.

Найбільш активними учасниками Зльоту були представники «Університетського центру ТДАТУ». Це наступні студенти: Шац Надія – активний учасник засідання об’єднаної ради студентського самоврядування аграрних ЗВО України, Слободнюк Ірина – призер, 2-е місце із 10-ти, агрополітичних дебатів, одна з найактивніших учасниць дискусійних клубів; Марченко Катерина – переможець, 4-є місце із 10-ти, конкурсу на англійській мові «Стратегічний розвиток аграрного сектору – бачення молодих українських спеціалістів» (ТДАТУ); Гайдаєнко Даниїл – переможець регіонального етапу фестивалю «Софіївські зорі»; Филоненко Артем (ВСП «Мелітопольський коледж ТДАТУ»); Вилущак Іван (ВСП «Бердянський коледж ТДАТУ»); Візіренко Катерина (ВСП «Василівський коледж ТДАТУ»), Макаренко Євгеній (ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ»), Солоха Анна (ВСП «Оріхівський коледж ТДАТУ»).

Наступне дійство – ХХІІ Всеукраїнський Зліт аграрної студентської еліти України – відбудеться на базі Сумського національного аграрного університету.

 

Прес-служба ТДАТУ,

Детальніше: http://www.tsatu.edu.ua/

 

 


 

ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Олексій Гончарук, Прем'єр-міністр України

"Освіта – це перше, на чому ми маємо як країна зосередитися. Освіта, іновації і технології"

Зараз на сайті 1 користувач та 229 гостей.

Користувачі на сайті

  • Redaktor