Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Найкращий навчальний заклад з підготовки фахівців для органічного виробництва

44.jpg

У Інформаційному агентстві "УНІАН" 24 грудня 2013 р. відбулася прес-конференція "Органік в Україні: перспективи з Законом", організована Федерацією органічного руху України за підтримки Проекту USAID Aгроінвест.

 Учасниками заходу були: Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов, науковий керівник Центру «Полтава-Органік» Павло Писаренко, керівник консультативного департаменту Асоціації учасників органічного виробництва «Біолан Україна», викладач Іллінецького ДАК Світлана Горбань.

В Україні 164 виробники на площі понад 278,8 тис. гектарів кардинально змінюють підходи до агровиробництва, використовують органічні методи господарювання, часто отримуючи значно вищі урожаї, ніж у середньому в регіоні чи країні і при цьому вони сертифіковані як органічні  відповідно до жорстких вимог регулювання Євросоюзу.

Народними депутатами України, за участю та підтримки Федерації органічного руху України, Асоціації «Біолан Україна», інших активних учасників органічного руху, спільно з міжнародними експертами, підготовлено низку змін та доповнень до прийнятого Закону «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини».

Активізації розвитку органіки в Україні сприяли низка заходів, організованих учасниками органічного руху, зокрема: семінари, тренінги, круглі столи, конференції, ярмарки та фестивалі.

 Окремо треба відзначити проведення Органічного Тижня в Україні, що відбувся у вересні 2013 р. за ініціативи та координування Федерації органічного руху України вперше в Центральній та Східній Європі. 

Під час прес-конференції учасники підбивають підсумки розвитку в Україні органічного сектору; найкращих виробників, переробників, торгові марки та інших активних гравців органічного руху України за результатами роботи в 2013 р. нагороджують почесними дипломами.

Зокрема, за визнанням Конкурсної комісії, відзначено найкращих у просуванні органічного руху в Україні.

 Найкращим навчальним закладом з підготовки фахівців для органічного виробництва визнано Іллінецький державний аграрний коледж.

Отже, органічні продукти українського походження продовжують активно заповнювати власний внутрішній ринок та знаходити своїх постійних поціновувачів за кордоном. А найкращі українські органічні виробники, незважаючи на дії певних недобросовісних, так званих, псевдоорганічних виробників, тримають високу якість своїх здорових, натуральних, екологічно безпечних, органічних продуктів харчування та щорічно підтверджують свій органічний статус у процесі інспекції та відповідної сертифікації за міжнародними стандартами.

 

 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Ганна Новосад, Міністр освіти і науки України

"Якщо ми подивимось на найуспішніші країни у галузі освіти, ми побачимо Китай, Гонконг, Корею, Сінгапур. Вони мають найкращі показники в математиці, фізиці, природничих науках. Коли ми подивимось на найщасливіші країни, тут на верхівці списку побачимо Фінляндію, Ісландію, Норвегію, Швецію. Мені здається, система освіти має безпосередній вплив на те, чи почувають себе люди щасливими. Якщо найщасливішими країнами є саме ці, давайте подивимось, чому вони такими є»."

Зараз на сайті 0 користувачів та 233 гостя.