Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Найкращий навчальний заклад з підготовки фахівців для органічного виробництва

44.jpg

У Інформаційному агентстві "УНІАН" 24 грудня 2013 р. відбулася прес-конференція "Органік в Україні: перспективи з Законом", організована Федерацією органічного руху України за підтримки Проекту USAID Aгроінвест.

 Учасниками заходу були: Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов, науковий керівник Центру «Полтава-Органік» Павло Писаренко, керівник консультативного департаменту Асоціації учасників органічного виробництва «Біолан Україна», викладач Іллінецького ДАК Світлана Горбань.

В Україні 164 виробники на площі понад 278,8 тис. гектарів кардинально змінюють підходи до агровиробництва, використовують органічні методи господарювання, часто отримуючи значно вищі урожаї, ніж у середньому в регіоні чи країні і при цьому вони сертифіковані як органічні  відповідно до жорстких вимог регулювання Євросоюзу.

Народними депутатами України, за участю та підтримки Федерації органічного руху України, Асоціації «Біолан Україна», інших активних учасників органічного руху, спільно з міжнародними експертами, підготовлено низку змін та доповнень до прийнятого Закону «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини».

Активізації розвитку органіки в Україні сприяли низка заходів, організованих учасниками органічного руху, зокрема: семінари, тренінги, круглі столи, конференції, ярмарки та фестивалі.

 Окремо треба відзначити проведення Органічного Тижня в Україні, що відбувся у вересні 2013 р. за ініціативи та координування Федерації органічного руху України вперше в Центральній та Східній Європі. 

Під час прес-конференції учасники підбивають підсумки розвитку в Україні органічного сектору; найкращих виробників, переробників, торгові марки та інших активних гравців органічного руху України за результатами роботи в 2013 р. нагороджують почесними дипломами.

Зокрема, за визнанням Конкурсної комісії, відзначено найкращих у просуванні органічного руху в Україні.

 Найкращим навчальним закладом з підготовки фахівців для органічного виробництва визнано Іллінецький державний аграрний коледж.

Отже, органічні продукти українського походження продовжують активно заповнювати власний внутрішній ринок та знаходити своїх постійних поціновувачів за кордоном. А найкращі українські органічні виробники, незважаючи на дії певних недобросовісних, так званих, псевдоорганічних виробників, тримають високу якість своїх здорових, натуральних, екологічно безпечних, органічних продуктів харчування та щорічно підтверджують свій органічний статус у процесі інспекції та відповідної сертифікації за міжнародними стандартами.

 


 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Прес-служба МОН

10 липня розпочався прийом заяв від вступників, які вступають до вишів на основі повної загальної середньої освіти. Абсолютна більшість цьогорічних вступників мають подавати заяви в електронній формі. Прийом заяв буде тривати до 22 липня для осіб, які вступають на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання. Ті абітурієнти, які вступають на основі співбесід, вступних іспитів або творчих конкурсів мають подати заяви до вишів до 16 липня.

Зараз на сайті 0 користувачів та 129 гостей.