Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Жива пам'ять про колишнього ректора ТДАТА Миколи Людвіговича Крижачківського

45654.jpg

Сьогодні, 19 червня, в Таврійському державному агротехнологічному університеті ім. Дмитра Моторного вшанували пам'ять колишнього ректора Крижачківського  М.Л. Біля меморіальної дошки, що встановлена на головному корпусі ТДАТУ, зібралися керівництво та викладачі, які працювали разом з Миколою Людвіговичем.

Крижачківський М.Л. народився у с. Жердя Хмельницької області. У 1976 році закінчив Кам'янець-Подільський сільськогосподарський інститут за спеціальністю інженер-механік. Трудовий шлях Микола Людвігович розпочав головним інженером: спочатку у радгоспі ім. Щорса Дубнівського району Рівненської області, а потім у колгоспі «Росія» Чемеровецького району Хмельницької області. У 1981 р. був призначений на посаду інженера науково-дослідного сектора Кам'янець-Подільського сільськогосподарського інституту.

У 1984 р. М.Л. Крижачківський закінчив аспірантуру Харківського інституту механізації та електрифікації сільського господарства. У цьому ж році захистив кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеню кандидат технічних наук "Повышение качества технологического процесса піхотного агрегата с регулятором глубины обработки почвы".З 1985 по 1987 рр. працював асистентом, старшим викладачем, завідувачем кафедри експлуатації машинно-тракторного парку Кам'янець-Подільського сільськогосподарського інституту.

У 1987 р. переїхав до Мелітополя, де очолив Мелітопольський інститут механізації сільського господарства (МІМСГ). Микола Людвігович реалізував себе не тільки як теоретик і практик сільськогосподарської науки, талановитий педагог-новатор, але і як умілий керівник. Мобілізувавши професорсько-викладацький склад, колектив студентів і аспірантів інституту на досягнення якісного нового рівня теоретичної та практичної підготовки фахівців, Микола Людвігович забезпечив можливість максимально високої акредитації керованого ним навчального закладу.

У 1994 р. МІМСГ отримав статус Таврійської державної агротехнічної академії. Науковий рівень ректора ТДАТА, професора Миколи Крижачківського був визнаний не тільки в Україні: Микола Людвігович мав ступінь доктора сільськогосподарських наук Польщі в галузі сільськогосподарської інженерії. Організаторські здібності, уміння перейматися проблемами та потребами людей, максимально ефективно сприяти їх вирішенню, високі особистісні морально-етичні якості визначили довіру мелітопольців, які двічі обирали Миколу Людвіговича депутатом міської ради.

Ректор Таврійського ДАТУ ім. Дмитра Моторного В.М. Кюрчев згадує М.Л. Крижачківського як талановитого керівника, який зміг зробити все можливе, аби в складі часи наш заклад вищої освіти не лише існував а і процвітав. До меморіальної дошки на головному корпусі ТДАТУ та на алеї пам’яті учасники заходу поклали живі квіти. Крижачківський М.Л. пішов з життя 13 років тому. Сьогодні йому б виповнилося 65 років.

Прес-служба ТДАТУ

 

 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Ганна Новосад, Міністр освіти і науки України

"Якщо ми подивимось на найуспішніші країни у галузі освіти, ми побачимо Китай, Гонконг, Корею, Сінгапур. Вони мають найкращі показники в математиці, фізиці, природничих науках. Коли ми подивимось на найщасливіші країни, тут на верхівці списку побачимо Фінляндію, Ісландію, Норвегію, Швецію. Мені здається, система освіти має безпосередній вплив на те, чи почувають себе люди щасливими. Якщо найщасливішими країнами є саме ці, давайте подивимось, чому вони такими є»."

Зараз на сайті 1 користувач та 214 гостей.

Користувачі на сайті

  • Redaktor