Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Спілкування без кордонів

DSC_4671.JPG

На базі ВП НУБіП України «Немішаївський агротехнічний коледж»   розмістилися учасники волонтерського проекту «Табір модель ООН» Camp Model UN, що триватиме з 06 по 13 липня 2019 року.  На території коледжу розмістилися  83 особи: 23 особи - організатори, куратори проекту з різних куточків світу та ще 60 осіб активної молоді.

Головним організатором виступає волонтер Корпусу миру США Джордж Стантон  George Stanton, який уже 2-й рік живе і працює в Немішаєво і задумав провести табір  саме тут, у своїй громаді.

“Модель ООН” – це літній табір для української молоді. Учасниками табору стали майбутні лідери з усієї України,  а радниками, які надають їм підтримку та супровід – волонтери Корпусу Миру США та українські волонтери з різних сфер.

Модель ООН – це захоплююча рольова гра, в ході якої учасники імітують роботу та засідання органів ООН. Діти виступають в ролі делегатів конференції,  дискутують та дебатують з приводу політичних, соціальних та економічних проблем  у відповідній країні та світі загалом у процесі симуляції засідань Організації Об’єднаних Націй. На моделі ООН делегати абстрагуються від особистої точки зору і відстоюють офіційну позицію країни, яку вони представляють. Кінцева мета кожного комітету – прийняття резолюцій. В цій грі є свої правила – Правила процедури. Тут є свої обмеження – спілкування в рамках дипломатичного етикету.

Цьогорічна головна тема табору – роль технологій у глобальних питаннях та міжнародна корупція.

Основною метою табору є розширення світогляду учасників, виховання глобального мислення та  соціальної відповідальності, освіта з питань глобального співробітництва, здобуття навичок проведення дебатів, розвиток комунікативної культури.

Для дітей - це унікальні можливості для самореалізації та самовдосконалення, перевірки і розвитку інтелектуальних і творчих здібностей, ерудиції і креативного мислення. Це кращий спосіб навчитися правильному розподілу часу, щоб успішно справлятися і з навчанням і з додатковим навантаженням. Участь в Моделі ООН сприяє набуттю та вдосконаленню ораторських здібностей, публічних виступів, досвіду дебатів. Окрім того, на Генеральній Асамблеї вступні промови виголошуються англійською мовою, що дає можливість і під час підготовки, і під час виголошення удосконалювати володіння іноземною мовою.

„Модель ООН” допомагає усвідомити нашим старшокласникам глобальні проблеми, які турбують людей та держави у різних регіонах світу та яким чином ООН може покращити життя та забезпечити мир і стабільність розвитку в усьому світі.

Поряд з основною діяльністю молоді люди проекту«Табір модель ООН» активно та весело проводять час:  відвідали мистецький фестиваль Остен-Сакен,  під керівництвом Олександра Петровича Вергелеса (заввідділення «Технологія виготовлення та переробки продукції тваринництва») варили сири в лабораторії харчових технологій коледжу, а потім успішно проводили їх дегустацію, відвідали історичний музей коледжу та «Музей  українського костюма та писанки» ДУ НМЦ «Агроосвіта». 

Цей табір став чудовою нагодою для покращення навичок публічних виступів, формування  критичного мислення, розвитку  лідерських якостей, покращення своєї англійської. Учасники дізнаються про різні культури та глобальні проблеми, познайомившись з іншими однолітками та волонтерами з усього світу та України, і, найголовніше, весело проводять час.

Участь у таборі – це яскраве життя, наповнене цікавими зустрічами і подіями. Модель ООН допомагає зрозуміти значимість свого майбутнього і відчути себе частинкою світового суспільства – необхідною, унікальною та неповторною.

Сподіваємося, що час, проведений в Немішаївському агротехнічному коледжі,  сповнений позитивними емоціями та враженнями, запам’ятається учасникам проекту надовго.

 

 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Ганна Новосад, Міністр освіти і науки України

"Якщо ми подивимось на найуспішніші країни у галузі освіти, ми побачимо Китай, Гонконг, Корею, Сінгапур. Вони мають найкращі показники в математиці, фізиці, природничих науках. Коли ми подивимось на найщасливіші країни, тут на верхівці списку побачимо Фінляндію, Ісландію, Норвегію, Швецію. Мені здається, система освіти має безпосередній вплив на те, чи почувають себе люди щасливими. Якщо найщасливішими країнами є саме ці, давайте подивимось, чому вони такими є»."

Зараз на сайті 0 користувачів та 138 гостей.