Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

У ЛНАУ відзначено День Соборності України

den_sobornosti1.JPG

В урочисто прикрашеному національною символікою читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного аграрного університету 22 січня відбувся виховний захід «Соборність України: від ідеї до сьогодення», присвячений 95-й річниці проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР в єдину державу.

З січня 1999 р. цей день офіційно відзначають як День Соборності України, а з грудня 2011 р.,  згідно з Указом Президента України, – як День Соборності та Свободи України.

Історичні події, пов’язані з умовами укладання Акту Злуки, осмислення незалежності і соборності України, історичне значення суверенності держави – про все це розповів присутнім на заході в. о. доц. кафедри українознавства, к.і.н І.В. Баран.

Директор бібліотеки, доц. Л.А. Пинда представила мультимедійну презентацію на тему: «Історіографічні дослідження національно-визвольних змагань України 1917–1921 рр.». У презентації широко висвітлено праці відомих українських учених, зокрема В. Винниченка «Відродження нації»,            Л. Мельника «Утвердження ідеї українського національного самовизначення (кінець XVIII – початок XX ст.)», С. Рудницького «Чому ми хочемо самостійної України» та інші. 

У рамках заходу було організовано розгорнуту книжкову виставку «Суверенна моя Україно».

Присутні викладачі та студенти мали змогу переглянути документальний фільм «Акт злуки: історичні віхи».

 

 


 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Верховна Рада України

З 2020 року українські коледжі та технікуми почнуть надавати фахову передвищу освіту: вони готуватимуть фахових молодших бакалаврів і більше не набиратимуть вступників на “молодшого спеціаліста”. Це передбачено проєктом закону "Про фахову передвищу освіту", який 6 червня 2019 року, ухвалила в другому читанні та в цілому Верховна Рада України. Документ підтримали 236 народних депутатів.

Зараз на сайті 0 користувачів та 553 гостя.