Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

У ЛНАУ відзначено День Соборності України

den_sobornosti1.JPG

В урочисто прикрашеному національною символікою читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного аграрного університету 22 січня відбувся виховний захід «Соборність України: від ідеї до сьогодення», присвячений 95-й річниці проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР в єдину державу.

З січня 1999 р. цей день офіційно відзначають як День Соборності України, а з грудня 2011 р.,  згідно з Указом Президента України, – як День Соборності та Свободи України.

Історичні події, пов’язані з умовами укладання Акту Злуки, осмислення незалежності і соборності України, історичне значення суверенності держави – про все це розповів присутнім на заході в. о. доц. кафедри українознавства, к.і.н І.В. Баран.

Директор бібліотеки, доц. Л.А. Пинда представила мультимедійну презентацію на тему: «Історіографічні дослідження національно-визвольних змагань України 1917–1921 рр.». У презентації широко висвітлено праці відомих українських учених, зокрема В. Винниченка «Відродження нації»,            Л. Мельника «Утвердження ідеї українського національного самовизначення (кінець XVIII – початок XX ст.)», С. Рудницького «Чому ми хочемо самостійної України» та інші. 

У рамках заходу було організовано розгорнуту книжкову виставку «Суверенна моя Україно».

Присутні викладачі та студенти мали змогу переглянути документальний фільм «Акт злуки: історичні віхи».

 

 


 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Прес-служба МОН

10 липня розпочався прийом заяв від вступників, які вступають до вишів на основі повної загальної середньої освіти. Абсолютна більшість цьогорічних вступників мають подавати заяви в електронній формі. Прийом заяв буде тривати до 22 липня для осіб, які вступають на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання. Ті абітурієнти, які вступають на основі співбесід, вступних іспитів або творчих конкурсів мають подати заяви до вишів до 16 липня.

Зараз на сайті 0 користувачів та 127 гостей.