Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

У ЛНАУ відзначено День Соборності України

den_sobornosti1.JPG

В урочисто прикрашеному національною символікою читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного аграрного університету 22 січня відбувся виховний захід «Соборність України: від ідеї до сьогодення», присвячений 95-й річниці проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР в єдину державу.

З січня 1999 р. цей день офіційно відзначають як День Соборності України, а з грудня 2011 р.,  згідно з Указом Президента України, – як День Соборності та Свободи України.

Історичні події, пов’язані з умовами укладання Акту Злуки, осмислення незалежності і соборності України, історичне значення суверенності держави – про все це розповів присутнім на заході в. о. доц. кафедри українознавства, к.і.н І.В. Баран.

Директор бібліотеки, доц. Л.А. Пинда представила мультимедійну презентацію на тему: «Історіографічні дослідження національно-визвольних змагань України 1917–1921 рр.». У презентації широко висвітлено праці відомих українських учених, зокрема В. Винниченка «Відродження нації»,            Л. Мельника «Утвердження ідеї українського національного самовизначення (кінець XVIII – початок XX ст.)», С. Рудницького «Чому ми хочемо самостійної України» та інші. 

У рамках заходу було організовано розгорнуту книжкову виставку «Суверенна моя Україно».

Присутні викладачі та студенти мали змогу переглянути документальний фільм «Акт злуки: історичні віхи».

 

 

 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Ганна Новосад, Міністр освіти і науки України

"Якщо ми подивимось на найуспішніші країни у галузі освіти, ми побачимо Китай, Гонконг, Корею, Сінгапур. Вони мають найкращі показники в математиці, фізиці, природничих науках. Коли ми подивимось на найщасливіші країни, тут на верхівці списку побачимо Фінляндію, Ісландію, Норвегію, Швецію. Мені здається, система освіти має безпосередній вплив на те, чи почувають себе люди щасливими. Якщо найщасливішими країнами є саме ці, давайте подивимось, чому вони такими є»."

Зараз на сайті 0 користувачів та 233 гостя.