Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

ТВОРЧА МАЙСТЕРНЯ «ВІДОМИЙ І НЕВІДОМИЙ ШЕВЧЕНКО»

znajshli-novi-tvori-kobzarja_265_p0.jpg

Для українського народу постать Кобзаря є досить значною. Із наближенням 200-річного ювілею від дня народження митця щорічно зростає кількість заходів, присвячених осмисленню його творчої спадщини. 

Бібліотека Житомирського національного агроекологічного університету не стоїть осторонь цієї визначної події. У рамках мистецького проекту було проведено низку заходів зі студентами університету, мета яких подивитися на Шевченка по-новому, відкрити невідомі сторінки його життя і творчості.

У духовній історії України феномен Тараса Шевченка є важливим переломним моментом. Його творчість мала вирішальне значення у становленні й розвитку нової української літератури. 

Шевченко виступив як поет-новатор, приніс із собою в українську літературу «слово нове», новий світ поезії, неповторні образи, картини й барви, неначе не раніше багатство тем, ідей, мотивів, жанрових форм, вивів українську літературу на шлях реалізму й народності.

У читальній залі періодичних видань 4 березня було створено творчу майстерню «Відомий і невідомий Шевченко», до якої завітали студенти перших курсів факультету обліку та фінансів, агрономічного факультету, викладачі кафедри іноземних мов, працівники бібліотеки та гості. 

У творчій майстерні звучали поезії, пісні та жива музика, що на якийсь час перенесли присутніх у літературний салон ХІХ ст. 

Відкрили вечір тріо бандуристів, у складі Іванової Катерини, Подгузової Тетяни, Виговської Катерини та кселофоністки Філінської Анастасії під керівництвом викладача музичної школи № 3 Світлани Кузьменко. Звучали поезії Т.Шевченка у виконанні талановитих студентів 1-го курсу факультету обліку та фінансів: Зінчук Вікторії, Колеснік Ніни, Матвієнко Оксани, Халімончук Юлії, Саушкіна Олексія, Мельник Юрія, Дармограй Даші. Студентка агрономічного факультету Анна Волинець подарувала учасникам творчої майстерні українську народну пісню «Там у вишневому саду».

Тарас Шевченко був вхожий у салони столичної інтелігенції, брав участь у літературно-мистецьких вечорах. Він був не просто бажаним гостем, а дієвим учасником, до того ж, у Шевченка був гарний баритон, і він чарівно співав українські пісні та романси. Салони відвідували художники, музиканти, артисти, журналісти, літератори, учені, військові, чиновники (чимало з них належали до титулованої аристократії).

Особливе враження у творчій майстерні залишила міні-лекція «Український Рембрандт», яку читала бібліотекар Симон Марія Олександрівна. Лектор відкрила Тараса Григоровича як талановитого і визнаного у світі художника, який випробовував себе у різноманітній техніці, навіть у скульптурі, а за успіхи у гравюрі йому було присвоєне звання академіка.

Присутні отримали невеличкий подарунок – листівку із поезією Т.Шевченка на згадку про участь у заході. 

 

Методист бібліотеки ЖНАЕУ,

Ірина Гейзе

 


 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Прес-служба МОН

10 липня розпочався прийом заяв від вступників, які вступають до вишів на основі повної загальної середньої освіти. Абсолютна більшість цьогорічних вступників мають подавати заяви в електронній формі. Прийом заяв буде тривати до 22 липня для осіб, які вступають на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання. Ті абітурієнти, які вступають на основі співбесід, вступних іспитів або творчих конкурсів мають подати заяви до вишів до 16 липня.

Зараз на сайті 0 користувачів та 63 гостя.