Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

ТВОРЧА МАЙСТЕРНЯ «ВІДОМИЙ І НЕВІДОМИЙ ШЕВЧЕНКО»

znajshli-novi-tvori-kobzarja_265_p0.jpg

Для українського народу постать Кобзаря є досить значною. Із наближенням 200-річного ювілею від дня народження митця щорічно зростає кількість заходів, присвячених осмисленню його творчої спадщини. 

Бібліотека Житомирського національного агроекологічного університету не стоїть осторонь цієї визначної події. У рамках мистецького проекту було проведено низку заходів зі студентами університету, мета яких подивитися на Шевченка по-новому, відкрити невідомі сторінки його життя і творчості.

У духовній історії України феномен Тараса Шевченка є важливим переломним моментом. Його творчість мала вирішальне значення у становленні й розвитку нової української літератури. 

Шевченко виступив як поет-новатор, приніс із собою в українську літературу «слово нове», новий світ поезії, неповторні образи, картини й барви, неначе не раніше багатство тем, ідей, мотивів, жанрових форм, вивів українську літературу на шлях реалізму й народності.

У читальній залі періодичних видань 4 березня було створено творчу майстерню «Відомий і невідомий Шевченко», до якої завітали студенти перших курсів факультету обліку та фінансів, агрономічного факультету, викладачі кафедри іноземних мов, працівники бібліотеки та гості. 

У творчій майстерні звучали поезії, пісні та жива музика, що на якийсь час перенесли присутніх у літературний салон ХІХ ст. 

Відкрили вечір тріо бандуристів, у складі Іванової Катерини, Подгузової Тетяни, Виговської Катерини та кселофоністки Філінської Анастасії під керівництвом викладача музичної школи № 3 Світлани Кузьменко. Звучали поезії Т.Шевченка у виконанні талановитих студентів 1-го курсу факультету обліку та фінансів: Зінчук Вікторії, Колеснік Ніни, Матвієнко Оксани, Халімончук Юлії, Саушкіна Олексія, Мельник Юрія, Дармограй Даші. Студентка агрономічного факультету Анна Волинець подарувала учасникам творчої майстерні українську народну пісню «Там у вишневому саду».

Тарас Шевченко був вхожий у салони столичної інтелігенції, брав участь у літературно-мистецьких вечорах. Він був не просто бажаним гостем, а дієвим учасником, до того ж, у Шевченка був гарний баритон, і він чарівно співав українські пісні та романси. Салони відвідували художники, музиканти, артисти, журналісти, літератори, учені, військові, чиновники (чимало з них належали до титулованої аристократії).

Особливе враження у творчій майстерні залишила міні-лекція «Український Рембрандт», яку читала бібліотекар Симон Марія Олександрівна. Лектор відкрила Тараса Григоровича як талановитого і визнаного у світі художника, який випробовував себе у різноманітній техніці, навіть у скульптурі, а за успіхи у гравюрі йому було присвоєне звання академіка.

Присутні отримали невеличкий подарунок – листівку із поезією Т.Шевченка на згадку про участь у заході. 

 

Методист бібліотеки ЖНАЕУ,

Ірина Гейзе

 


 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Кабінет Міністрів України

Кабінет Міністрів ухвалив концепцію «Сучасна професійна (професійно-технічна) освіта», що визначає напрями реформи до 2027 року. За словами міністра освіти Лілії Гриневич, реформа супроводжуватиметься не лише модернізацією інфраструктури, а й зміною стандартів та навчанням майстрів і вчителів, які викладають у закладах професійної освіти.

Зараз на сайті 1 користувач та 446 гостей.

Користувачі на сайті

  • Redaktor