Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Новини від Центру ґендерної освіти

4.JPG

У рамках просвітницької діяльності Центру гендерної освіти було проведено екскурсії для студентів Харківського національного технічного  університету сільського господарства імені Петра Василенка. Одна така екскурсія була до першого, і поки що єдиного в Україні, музею історії жіноцтва, історії жіночого та гендерного руху. Це – музей, який своєю інформаційно-просвітницькою діяльністю привертає увагу широких кіл громадськості до жіночої та гендерної проблематики; сприяє укріпленню культурних зв'язків між Україною та іншими країнами.

Студенток зацікавили експонати, які демонструють процес ґендерного конструювання, показують, що ґендерні проблеми є не тільки проблемами жінок, але й всього суспільства; що, попри всі позитивні зміни у суспільстві, і жінки, і чоловіки продовжують потерпати від ґендерної дискримінації, що жіночий та ґендерний рух в Україні і світі є не епізодичним явищем, а природним і закономірним процесом, який відбувається продовж не одного сторіччя історії людства. Родзинкою серед експозицій музею є панорами соціальних ролей – панорами, що показують соціальні ролі чоловіків та жінок у різні історичні епохи.

Колекція музею нараховує більш ніж 350 експонатів, що приїхали з різних міст України та різних країн світу: Італії, США, Швеції, Польщі, Грузії, Литви, В’єтнаму, Німеччини, Кореї, Фінляндії. Серед них документи, книжки, підручники, дитячі іграшки, диски, особисті речі ґендерних теоретиків та практиків, сувеніри, знаряддя «легкої» жіночої праці, фотографії. Гостинно приймала директорка музею Ісаєва Тетяна Анатоліївна, яка, власне, є організатором проекту.

 


 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Кабінет Міністрів України

Кабінет Міністрів ухвалив концепцію «Сучасна професійна (професійно-технічна) освіта», що визначає напрями реформи до 2027 року. За словами міністра освіти Лілії Гриневич, реформа супроводжуватиметься не лише модернізацією інфраструктури, а й зміною стандартів та навчанням майстрів і вчителів, які викладають у закладах професійної освіти.

Зараз на сайті 1 користувач та 446 гостей.

Користувачі на сайті

  • Redaktor