Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Новини від Центру ґендерної освіти

4.JPG

У рамках просвітницької діяльності Центру гендерної освіти було проведено екскурсії для студентів Харківського національного технічного  університету сільського господарства імені Петра Василенка. Одна така екскурсія була до першого, і поки що єдиного в Україні, музею історії жіноцтва, історії жіночого та гендерного руху. Це – музей, який своєю інформаційно-просвітницькою діяльністю привертає увагу широких кіл громадськості до жіночої та гендерної проблематики; сприяє укріпленню культурних зв'язків між Україною та іншими країнами.

Студенток зацікавили експонати, які демонструють процес ґендерного конструювання, показують, що ґендерні проблеми є не тільки проблемами жінок, але й всього суспільства; що, попри всі позитивні зміни у суспільстві, і жінки, і чоловіки продовжують потерпати від ґендерної дискримінації, що жіночий та ґендерний рух в Україні і світі є не епізодичним явищем, а природним і закономірним процесом, який відбувається продовж не одного сторіччя історії людства. Родзинкою серед експозицій музею є панорами соціальних ролей – панорами, що показують соціальні ролі чоловіків та жінок у різні історичні епохи.

Колекція музею нараховує більш ніж 350 експонатів, що приїхали з різних міст України та різних країн світу: Італії, США, Швеції, Польщі, Грузії, Литви, В’єтнаму, Німеччини, Кореї, Фінляндії. Серед них документи, книжки, підручники, дитячі іграшки, диски, особисті речі ґендерних теоретиків та практиків, сувеніри, знаряддя «легкої» жіночої праці, фотографії. Гостинно приймала директорка музею Ісаєва Тетяна Анатоліївна, яка, власне, є організатором проекту.

 

 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Ганна Новосад, Міністр освіти і науки України

"Якщо ми подивимось на найуспішніші країни у галузі освіти, ми побачимо Китай, Гонконг, Корею, Сінгапур. Вони мають найкращі показники в математиці, фізиці, природничих науках. Коли ми подивимось на найщасливіші країни, тут на верхівці списку побачимо Фінляндію, Ісландію, Норвегію, Швецію. Мені здається, система освіти має безпосередній вплив на те, чи почувають себе люди щасливими. Якщо найщасливішими країнами є саме ці, давайте подивимось, чому вони такими є»."

Зараз на сайті 0 користувачів та 140 гостей.