Державна установа «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення
діяльності вищих навчальних закладів
«Агроосвіта»

Новини від Центру ґендерної освіти

4.JPG

У рамках просвітницької діяльності Центру гендерної освіти було проведено екскурсії для студентів Харківського національного технічного  університету сільського господарства імені Петра Василенка. Одна така екскурсія була до першого, і поки що єдиного в Україні, музею історії жіноцтва, історії жіночого та гендерного руху. Це – музей, який своєю інформаційно-просвітницькою діяльністю привертає увагу широких кіл громадськості до жіночої та гендерної проблематики; сприяє укріпленню культурних зв'язків між Україною та іншими країнами.

Студенток зацікавили експонати, які демонструють процес ґендерного конструювання, показують, що ґендерні проблеми є не тільки проблемами жінок, але й всього суспільства; що, попри всі позитивні зміни у суспільстві, і жінки, і чоловіки продовжують потерпати від ґендерної дискримінації, що жіночий та ґендерний рух в Україні і світі є не епізодичним явищем, а природним і закономірним процесом, який відбувається продовж не одного сторіччя історії людства. Родзинкою серед експозицій музею є панорами соціальних ролей – панорами, що показують соціальні ролі чоловіків та жінок у різні історичні епохи.

Колекція музею нараховує більш ніж 350 експонатів, що приїхали з різних міст України та різних країн світу: Італії, США, Швеції, Польщі, Грузії, Литви, В’єтнаму, Німеччини, Кореї, Фінляндії. Серед них документи, книжки, підручники, дитячі іграшки, диски, особисті речі ґендерних теоретиків та практиків, сувеніри, знаряддя «легкої» жіночої праці, фотографії. Гостинно приймала директорка музею Ісаєва Тетяна Анатоліївна, яка, власне, є організатором проекту.


 

 


 

 

ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Міністерство освіти і науки України

Міністерством освіти розроблений проект типового положення про користування студентськими гуртожитками у закладах вищої освіти. Документ винесений для громадського обговорення. Нове положення визначає особливості користування гуртожитками, які використовуються для проживання студентів, зокрема, порядок надання та користування житловими приміщеннями, умови проживання, правила розпорядку, оплати тощо.

Зараз на сайті 0 користувачів та 472 гостя.