Державна установа «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення
діяльності вищих навчальних закладів
«Агроосвіта»

Обереги в нашому житті

Обереги в нашому житті

На сторожі нашої духовності, нашої душевної чистоти стоять вічні обереги, про які народ говорить, що це загальнолюдські цінності. Родинне вогнище, молитва до Бога, батьківське благословення, мамина колискова, рушник, писанка – далеко не повний перелік тих скарбів, які очищають і звеличують нашу душу, оберігають її від скверни і прагматизму, користолюбства, зрадливості, зурочення тощо.

Можна зазначити , що оберіг – це символ, що несе у собі давні знання захисту чистоти душі; слово мудрості поколінь; пісня, що несе любов; орнамент , виплеканий народом у віках; улюблена прикраса, яка дає настрій і сили радіти життю.

У давнину кожна господиня оберіг для своєї господи робила сама або з родиною. Сьогодні оберіг можна виготовити власноруч або придбати в торговельній мережі. Оберіг, виконаний власними руками, вважається набагато сильнішим  енергетично, бо творячи виріб, людина знаходиться в гармонії зі своїми думками, бажаннями, мріями, посилаючи імпульс до їх здійснень,  докладає неповторний, оригінальний талант власної душі. 

Найдавніший зразок Оберега – жіноче божество, яке було поширене майже у всіх народів світу.

Берегиня – мати всього живого, первісне  божество – захисник людини, богиня родючості, природи та добра. З часом берегиня стала охоронницею дому, її скульптурки ставили у хатах, зображені в амулетах, носили на шиї.

Берегиню виготовляли з сіна, соломи, ниток, клаптиків тканини, прикрашених зернами. Це такі ляльки-мотанки, які здавна були оберегами в українській родині. 

Лялька-мотанка має бути безлика, щоб не завдати шкоди конкретній людині. Замість обличчя накладають нитки або клапті тканини хрестом. Смволічним є те, що ляльку - мотанку не шили голкою, а робили за допомогою ниток, стрічок, клаптиків тканини шляхом намотування.

Залежно від події, ляльки були різні, але мали бути одягненими в світле вбрання. Елементи одягу ляльки є оберегами. Спідниця символізує землю. Сорочка позначає три часи – минулий, теперішній і майбутній. Вишиванка та намисто уособлюють красу землі, природи, сонця, людини. Очіпок, стрічка чи хустка символізують зв'язок з небом. 

Різні види оберегів, є у Музеї.

 


 

 


 

 

ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Володимир Гройсман, Прем'єр-міністр України

Розвиток людського капіталу стане одним з пріоритетів діяльності Кабінету Міністрів в 2019 році. «Ще один пріоритет – розвиток людського капіталу. Він про якісну освіту – шкільну, професіонально-технічну, інклюзивну, про освітні онлайн-ресурси та можливість перекваліфікації громадян незалежно від віку».

Зараз на сайті 1 користувач та 439 гостей.

Користувачі на сайті

  • Redaktor