Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Темпус

Темпус

Програма Темпус – освітня програма Європейського Союзу, яка підтримує модернізацію системи вищої освіти та створює простір для співпраці в країнах-партнерах ЄС через університетські проекти. Також програма спрямована на добровільне наближення систем вищої освіти в країнах-партнерах до здобутків розвитку вищої освіти в державах-членах ЄС,  і додатково пропагує  підхід міжлюдської співпраці (people to people approach).

Програма Темпус, заснована в 1990 році для максимально збалансованого співробітництва та вдосконалення систем вищої освіти в державах-членах ЄС і країн-партнерів, та охоплює сьогодні  загалом 27 країн: на Західних Балканах, у Східній Європі, Центральній Азії, Північній Африці та на Ближньому Сході.

Програма Темпус фінансує міжуніверситетську співпрацю в сфері розробки та вдосконалення навчальних програм, управління університетами, взаємодії науковців та громадянського суспільства, партнерство освіти і бізнесу, а також структурні реформи в сфері вищої освіти.

Програма Темпус є найбільш тривалою, її перший етап розпочався в 1990 році: Tempus I – 1990-1994; Tempus II – 1994-1998; Tempus II іbis – 1998-2000; Tempus III – 2000-2006. З 2007 року розпочато новий етап програми – Tempus IV (2007-2013).

   Проект 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES "Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів"

З січня 2013 року в Україні діє проект 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES "Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів". Метою цього проекту є підвищення якості та актуальності вищої освіти в Україні і збільшення конвергенції з розробками ЄС шляхом розроблення кваліфікаційних рамок. За період реалізації проекту учасники мають зробити аналіз існуючих стандартів і методологій розроблення кваліфікаційних рамок у сфері екології, охорони навколишнього природного середовища та збалансованого природокористування; розробити галузеву рамку кваліфікацій у цій сфері та створити навчальні курси з розроблення та впровадження нових навчальних програм, сумісних з рамкою кваліфікацій у сфері екології, охорони навколишнього природного середовища та збалансованого природокористування.

Учасниками проекту є 9 провідних європейських університетів та 7 українських ВНЗ, серед яких  НУБіП України, Львівський НАУ, Білоцерківський НАУ, Уманський НУС та інші. НМЦ «Агроосвіта» є також одним із членів консорціуму.  

Наразі проект добігає кінця і як результат - розроблено рамку кваліфікацій у сфері екології, охорони навколишнього природного середовища та збалансованого природокористування для українських університетів; створено навчальні центри в університетах-партнерах; розроблено та впроваджено навчальні курси, створено Веб-сайт проекту (http://qantus.osenu.org.ua/). На сайті відображено всі етапи реалізації проекту: від перших установчих зборів до моніторингових місій щодо результатів роботи. Доробки проекту є доступними для всіх, ви можете ними скористатися, перейшовши на посилання (http://qantus.osenu.org.ua/, розділ «Діяльність»).Там розташовані тренінг-курси, методичні розробки, інфоболетні та інші корисні матеріали. Тож запрошуємо всіх скористатися результатами роботи проекту і сподіваємося, що надані вам матеріали будуть цікавими та корисними. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Більше інформації про опції форматування

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

 


 

ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Олексій Гончарук, Прем'єр-міністр України

"Освіта – це перше, на чому ми маємо як країна зосередитися. Освіта, іновації і технології"

Зараз на сайті 1 користувач та 245 гостей.

Користувачі на сайті

  • Redaktor