Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Темпус

Темпус

Програма Темпус – освітня програма Європейського Союзу, яка підтримує модернізацію системи вищої освіти та створює простір для співпраці в країнах-партнерах ЄС через університетські проекти. Також програма спрямована на добровільне наближення систем вищої освіти в країнах-партнерах до здобутків розвитку вищої освіти в державах-членах ЄС,  і додатково пропагує  підхід міжлюдської співпраці (people to people approach).

Програма Темпус, заснована в 1990 році для максимально збалансованого співробітництва та вдосконалення систем вищої освіти в державах-членах ЄС і країн-партнерів, та охоплює сьогодні  загалом 27 країн: на Західних Балканах, у Східній Європі, Центральній Азії, Північній Африці та на Ближньому Сході.

Програма Темпус фінансує міжуніверситетську співпрацю в сфері розробки та вдосконалення навчальних програм, управління університетами, взаємодії науковців та громадянського суспільства, партнерство освіти і бізнесу, а також структурні реформи в сфері вищої освіти.

Програма Темпус є найбільш тривалою, її перший етап розпочався в 1990 році: Tempus I – 1990-1994; Tempus II – 1994-1998; Tempus II іbis – 1998-2000; Tempus III – 2000-2006. З 2007 року розпочато новий етап програми – Tempus IV (2007-2013).

   Проект 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES "Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів"

З січня 2013 року в Україні діє проект 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES "Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів". Метою цього проекту є підвищення якості та актуальності вищої освіти в Україні і збільшення конвергенції з розробками ЄС шляхом розроблення кваліфікаційних рамок. За період реалізації проекту учасники мають зробити аналіз існуючих стандартів і методологій розроблення кваліфікаційних рамок у сфері екології, охорони навколишнього природного середовища та збалансованого природокористування; розробити галузеву рамку кваліфікацій у цій сфері та створити навчальні курси з розроблення та впровадження нових навчальних програм, сумісних з рамкою кваліфікацій у сфері екології, охорони навколишнього природного середовища та збалансованого природокористування.

Учасниками проекту є 9 провідних європейських університетів та 7 українських ВНЗ, серед яких  НУБіП України, Львівський НАУ, Білоцерківський НАУ, Уманський НУС та інші. НМЦ «Агроосвіта» є також одним із членів консорціуму.  

Наразі проект добігає кінця і як результат - розроблено рамку кваліфікацій у сфері екології, охорони навколишнього природного середовища та збалансованого природокористування для українських університетів; створено навчальні центри в університетах-партнерах; розроблено та впроваджено навчальні курси, створено Веб-сайт проекту (http://qantus.osenu.org.ua/). На сайті відображено всі етапи реалізації проекту: від перших установчих зборів до моніторингових місій щодо результатів роботи. Доробки проекту є доступними для всіх, ви можете ними скористатися, перейшовши на посилання (http://qantus.osenu.org.ua/, розділ «Діяльність»).Там розташовані тренінг-курси, методичні розробки, інфоболетні та інші корисні матеріали. Тож запрошуємо всіх скористатися результатами роботи проекту і сподіваємося, що надані вам матеріали будуть цікавими та корисними. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Більше інформації про опції форматування

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

 


 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Прес-служба МОН

10 липня розпочався прийом заяв від вступників, які вступають до вишів на основі повної загальної середньої освіти. Абсолютна більшість цьогорічних вступників мають подавати заяви в електронній формі. Прийом заяв буде тривати до 22 липня для осіб, які вступають на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання. Ті абітурієнти, які вступають на основі співбесід, вступних іспитів або творчих конкурсів мають подати заяви до вишів до 16 липня.

Зараз на сайті 1 користувач та 94 гостя.

Користувачі на сайті

  • Redaktor