Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Конкурс на кращого знавця дисципліни «Загальна електротехніка з основами автоматики»

3_1.JPG

У процесі підготовки спеціалістів значний ефект має така форма навчання, як професіональні конкурси.

Конкурсний рух, атмосфера змагання у будь-якій галузі відкриває прекрасну можливість визнання унікальності творчої особистості, майстерності та професіоналізму учасників. Конкурси необхідні для самоствердження, вдосконалення, визначення фахового рівня і напрямів професійного зростання.

22 квітня 2014 року в актовій залі Ладижинського коледжу Вінницького НАУ був проведений конкурс з дисципліни «Загальна електротехніка з основами автоматики» серед студентів ІІ курсу відділення «Механізація сільського господарства».

Мета конкурсу – закріпити, поглибити, розширити знання та уміння в процесі вивчення дисципліни, прищепити любов до обраної спеціальності, навчити студентів застосовувати вже відомі знання на практиці, розвивати пам’ять, мислення, уяву, увагу, формувати науково-матеріалістичний світогляд студентів, їх політехнічний кругозір, експериментальні здібності; сприяти вдосконаленню операцій аналізу, синтезу, індукції, дедукції, порівняння, узагальнення, класифікації та систематизації, виховувати відповідальність, самостійність, працьовитість, дисциплінованість; правильність і чіткість мови.

Специфічність проведення такого заходу дозволяє студенту більш широко розкрити свої потенційні можливості в логічному мисленні, вирішуванні виробничих ситуацій, виконанні практичних робіт, творчому підході до виконання виробничих завдань.

Учасники конкурсу з великим бажанням займалися підготовчою роботою, елемент суперництва спонукав кожного учасника до перемоги, що сприяло поглибленню знань з дисципліни.

Учасникам конкурсу видавались різні за складністю завдання, а саме:

1. “Заморочки з бочки”. Кожній команді ставиться 10 усних запитань. На роздуми дається лише півхвилини,  а потім капітан команди оголошує відповідь.

2. “Рішення задачі ”. Кожній команді на стіл видається картка із задачею на визначення загального опору кола при змішаному з’єднанні резисторів.

3. Конкурс капітанів “Лотерея законів”. Потрібно правильно сформулювати основні закони електротехніки.

4. Кожній команді потрібно  розгадати кросворд якомога швидше.

5. Конкурс “Фізичне доміно”.  Потрібно встановити відповідність між фізичною величиною та її одиницею вимірювання.

6. Конкурс “Розгадай ребус”. Кожній команді задаються ребуси і вони повинні якомога швидше розгадати електричні терміни.

Під час вирішення письмових завдань кожна група по черзі представляла свій невеличкий гумористичний номер.

Під час підведення підсумків, проводилась гра із залом “Вгадай видатного”. За правильні відповіді студенти отримали солодкі призи.

У конкурсі група М-22 посіла І місце, М-21 - ІІ і М-23 - ІІІ .Всі інші учасники також не залишились без нагород.

 

 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Ганна Новосад, Міністр освіти і науки України

"Якщо ми подивимось на найуспішніші країни у галузі освіти, ми побачимо Китай, Гонконг, Корею, Сінгапур. Вони мають найкращі показники в математиці, фізиці, природничих науках. Коли ми подивимось на найщасливіші країни, тут на верхівці списку побачимо Фінляндію, Ісландію, Норвегію, Швецію. Мені здається, система освіти має безпосередній вплив на те, чи почувають себе люди щасливими. Якщо найщасливішими країнами є саме ці, давайте подивимось, чому вони такими є»."

Зараз на сайті 0 користувачів та 197 гостей.