Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Іспити - це завжди хвилювання і переживання...

b_10968633.jpg

Як пережити цей непростий період з найменшими «втратами» для психічного і фізичного здоров'я?

Іспит - це завжди стрес. Але що нам заважає з ним впоратися? Підготовка до відповіді на усному іспиті - це складний і важливий етап. Від того, що вам вдасться згадати і буде залежати ваша оцінка. Якщо у вас хороша зорова пам'ять, і ви добре підготувалися до іспиту, то сторінка підручника або конспекту лекцій сама спливе перед очима. Треба тільки зосередитись і неодмінно заспокоїтися ( Якщо ви схвильовані, то закрийте очі, розслабтеся, згадавши на хвилину щось смішне або приємне).

 Пропонуємо декілька універсальних рецептів для успішнішої тактики виконання письмового іспиту або тестування.

 1. Зосередьтеся! Поспішайте не поспішаючи! Жорсткі рамки часу не повинні впливати на якість відповідей.

 2. Почніть з легкого! Почніть відповідати на ті питання, в знанні яких ви впевнені. Так ви звільнитеся від нервозності, і вся енергія буде спрямована на більш важкі питання.

 3. Пропускайте! Треба навчитися пропускати важкі або незрозумілі завдання: у тексті завжди знайдуться такі запитання, з якими ви обов'язково впораєтеся. (повертайтеся до пропущених питань після того, як відповіли на легкі або прості питання).

 4. Читайте завдання до кінця! Інакше можна зробити прикрі помилки в найлегших питаннях.

 5. Думайте тільки про поточне завдання!

 6. Виключайте! Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключати ті, які явно не підходять.

 7. Залиште час для перевірки своєї роботи, щоб встигнути пробігти очима і помітити явні помилки.

Перед іспитом рекомендуємо :

 По-перше, краще утриматися від прийому заспокійливих засобів і медикаментів - вони гальмують мозкову діяльність і заважають сконцентруватися, тим більше реакція може бути цілком протилежною: почнуть трястися руки-ноги, в голові - туман.

 По-друге, повноцінне харчування. Їжа повинна бути багата білком, який буде живити головний мозок. Отже, сприймати і запам'ятовувати інформацію буде легше. По можливості потрібно урізноманітнити їжу вітамінними продуктами - овочами та фруктами. Вони допоможуть зарядитися бадьорістю і позитивною енергією. Якщо немає можливості такого різноманітного харчування, не впадайте у відчай. Дуже корисним в цей період буде вживання в їжу різних каш. Вони багаті вітамінами і мікроелементами, які активізують мозкову діяльність.

 У будь-якому випадку, як би не пройшов процес підготовки до іспиту, важливий позитивний настрій. Адже будь-які вершини підкоряються, вірно?

 Дуже важливо заздалегідь створити позитивний настрій на іспит, який буде стимулювати підготовку до нього. Іспит слід розглядати як своєрідну гру, в якій шансів виграти набагато більше, ніж програти. Згадайте, будь ласка, яку-небудь ситуацію вашого успіху, коли ви, подолавши всі труднощі, вийшли переможцями. Що це за відчуття? Незважаючи на те, що іспит - це, безумовно, серйозне випробування, що вимагає мобілізації всіх розумових і фізичних сил, він між тим дає вам дуже цінну можливість - можливість отримати задоволення від цікавого спілкування з викладачами, відчути себе компетентним у певній галузі знань, наближаючись до своєї заповітної мрії.

 

Бажаємо всім успіху!!!

 

За матеріалами сайту www.khntusg.com.ua

 


 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Прес-служба МОН

10 липня розпочався прийом заяв від вступників, які вступають до вишів на основі повної загальної середньої освіти. Абсолютна більшість цьогорічних вступників мають подавати заяви в електронній формі. Прийом заяв буде тривати до 22 липня для осіб, які вступають на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання. Ті абітурієнти, які вступають на основі співбесід, вступних іспитів або творчих конкурсів мають подати заяви до вишів до 16 липня.

Зараз на сайті 1 користувач та 1210 гостей.

Користувачі на сайті

  • Redaktor