Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

«Вишневий сад» вшанував своїх випускників

 Дзюби  випуск_00122.jpg

Творчий вечір  народного  аматорського  театру пісні «Вишневий сад», що відбувся 5 червня у Центрі культури та дозвілля, об’єднав  близько 30 учасників – берегинь української народної пісні. Справжні, щирі, талановиті вони збирають, відтворюють і намагаються передати глядачеві народну українську пісню. Присвячувався вечір випускникам  Театру, що у зв’язку із закінченням навчання в університеті, полишають колектив.

Театр пісні «Вишневий сад»,  без перебільшення, - є гордістю художньої самодіяльності нашого університету. Його творча біографія розпочалася у 2002 році, коли  тодішній ректор Леонід Середа доручив талановитому керівнику художньої самодіяльності Адамі Степановичу Дзюбі створити в університеті народний аматорський фольклорний ансамбль «Вишня». За цей час на різноманітних фестивалях, конкурсах, оглядах  «Вишня» здобула десятки нагород у різних номінаціях: два дипломи Гран-Прі, п’ять дипломів І ступеня, два дипломи ІІ ступеня, один диплом ІІІ ступеня…Цінністю колективу являється його репертуар, до якого входять понад півсотні найрізноманітніших українських народних пісень в обробці його художнього керівника Адама Дзюби, а також вокальних творів та пісень сучасних українських авторів. Значна їх частина  вміщена на чотирьох  компакт дисках  та в репертуарному збірнику  «Пісні вишневого саду».Милують око і неповторні автентичні костюми, ескізи до яких малював теж Адам Степанович.

«Вишня» є постійним учасником усіх культурно-масових заходів, які проводяться в університеті, місті та області. Колектив має у своєму складі окремих солістів-вокалістів, дуети, вокальний квінтет «Поклик», вокальнийдует«Братчики», вокальне тріо «Карамельки», жіночий вокальний ансамбль та інструментальний ансамбль «Сад». Популяризуючи рідний університет, своєю майстерністю  ансамбль підкорив тисячі шанувальників народного вокального  мистецтва.  Йому аплодували глядачі Придністров’я, Польщі, Німеччини, Іспанії, Португалії та Швейцарії. Недарма за популяризацію народного мистецтва художній керівник театру пісні «Вишневий сад» Адам Дзюба  був представлений численних нагород та звання заслуженого артиста України. Та заслуга керівникане тільки у прищеплюванні в студентів любові до народної пісні. Адам Степанович навчає своїх вихованців ще й найвищим людським якостям: патріотизму, порядності, взаємодопомоги. Ось чому вихованці шанують й люблять Адама Степановича.  

- Сьогоднішній концерт – це черговий творчий звіт нашого колективу, – сказав художній керівник театру пісні "Вишневий сад" Адам Дзюба. – Готуючись  до  нього, ми відзняли 23 пісенні відеоряди, один з яких транслювався  по обласному телебаченню, випустили 2 нових аудіо диски. Їх ми плануємо розповсюдити по управлінням культури нашої області. Адже нас  знають там і люблять, на нашому мистецтві хочуть учитися аматори-новачки.

Адам Степанович подякував адміністрації вузу за створені для Центру культури та дозвілля  комфортні умови роботи та вручив сьогорічним  випускникам «Вишні» Чубці Артему, Олені Кулібабі, Юрію та Володимиру Вітковським, Тимофію Косому, Олегу Лабінському, Антоніні Тимчик,  а також звукооператору Роману Білодіду, грамоти.  Подібні грамоти отримали  деякі учасники ансамблю отримали і від Вінницького обласного центру народної творчості.

Не оминула  увагою свято і проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Ольга Мельничук. Від імені ректорату та себе особисто Ольга Федорівна  висловила  художньому керівнику колективу Адаму Дзюбі подяку за величезну роботу з  виховання талановитої молоді університету та нагородила 18-х учасників колективу почесними грамотами – за  високу виконавську майстерність, успіхи у популяризації сучасного аматорського мистецтва,  активність у громадському житті університету.  «Щоразу, коли спостерігаю за виступами «Вишні», шкодую, що не вмію так гарно співати. Ви надзвичайно обдаровані. Схиляю голову перед  Адамом Степановичем за те, що розгледів ваш талант, розвинув  його і сформував вас не тільки як професіоналів-аграріїв, а й співаків», - зазначила Ольга Федорівна.

Зі словами привітання до А. Дзюби звернулася і одна з перших  учасниць колективу Тетяна Запарнюк (Фалієва). Сьогодні вона щаслива мати і дружина, а  стежку у професію, за її словами,  їй проклав Адам Степанович. Тетяна працює у Калинівському районному Будинку культури: пише сценарії та виступає ведучою свят, співає у тамтешньому народному колективі «Кумасеньки». Дякувала наставнику теж колишня «вишенька», а сьогодні працівниця Центру культури та дозвілля, яку у нашому вузі знають як прекрасного сценариста та незмінного ведучого мало не усіх мистецьких заходів Вікторія Гнатюк. Разом з Тетяною Запарнюк Вікторія виконала пісню, яка ось уже 12 років звучить у виконанні «Вишні» «Ой, ти ніченько». Загалом, слова привітань  впродовж вечора «лилися рікою»:  вдячні студенти  дякували своєму наставнику Адамі  Дзюбі, а він – їм. За незмінною традицією Адам Степанович вручив  пам’ятні сувеніри  випускникам, які  недавно відзначили свій день народження. 

Двохгодинний концерт видався неймовірно душевним та зворушливим. Глядачі отримали несказанне задоволення від почутого та побаченого. Вінок українських пісень у виконанні «Вишневого саду» доповнювався щирим  гумором, спогадами учасників колективу. Пісні  супроводжувалися відеорядом різних років, які учасники колективу знімали для відеокліпів.   Звучали «Святкова», «Ой, Господи,  дай миру», «Думи мої, думи», «Василина», «Їхали козаченьки», «Ой чорна я, си чорна», «Рідня моя, рідня»….   

...Музика  покликана не тільки хвилювати, давати насолоду, а й плекати високі почуття, збагачувати духовність, бути кращими і добрішими. Це саме в черговий раз котре довели учасники театру пісні «Вишневий сад». А ще показали, що вони є носіями високої культури та мистецтва та шанують і бережуть традиції свого народу. 

 

 

 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Ганна Новосад, Міністр освіти і науки України

"Якщо ми подивимось на найуспішніші країни у галузі освіти, ми побачимо Китай, Гонконг, Корею, Сінгапур. Вони мають найкращі показники в математиці, фізиці, природничих науках. Коли ми подивимось на найщасливіші країни, тут на верхівці списку побачимо Фінляндію, Ісландію, Норвегію, Швецію. Мені здається, система освіти має безпосередній вплив на те, чи почувають себе люди щасливими. Якщо найщасливішими країнами є саме ці, давайте подивимось, чому вони такими є»."

Зараз на сайті 0 користувачів та 233 гостя.