Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

V Міжнародна конференція «Поєднання науки, освіти, практичного виробництва і справедливого продажу якісної органічної продукції».

thumb.png

18-20 червня 2014 р. на базі  Іллінецького державного аграрного коледжу відбулась V Міжнародна конференція «Поєднання науки, освіти, практичного виробництва і справедливого продажу якісної органічної продукції». 

Організаторами конференції виступили Іллінецький державний аграрний коледж, Національний науковий центр «Інститут землеробства Національної академії аграрних наук України», Асоціація учасників органічного виробництва «БІОЛан Україна».

Під час відкриття конференції В.В. Пиндус, директор Іллінецького державного аграрного коледжу, голова правління Асоціації учасників органічного виробництва «БІОЛан Україна» наголосив, що Асоціація «БІОЛан» з метою досконалого вивчення систем виробництва органічної продукції на базі полів Іллінецького ДАК, спільно з фахівцями провідних науково-дослідних інститутів НААН України, організувала платформу для плідної співпраці виробництва, науки, навчання тощо. 

На сьогоднішній день ведеться співробітництво у розробленні та освоєнні інноваційних технологій конкурентоспроможного органічного виробництва продукції рослинництва і наукових основ адаптивних систем землеробства.

Актуальність заходу у своїх вітальних словах підкреслив К.А.Самойленко, заступник начальника відділу освіти та кадрового забезпечення Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських теріторій  

С.П. Мельничук, заступник начальника відділу організації виробництва та маркетингу продукції рослинництва Департаменту агропромислового розвитку Вінницької облдержадміністрації, проаналізувала розвиток аграрного сектору області та органічного виробництва сільськогосподарськими підприємствами зокрема. 

Про актуальність проведення конференції, її основні завдання у своєму вітальному слові розповів І. Б. Булгаков, голова Іллінецької районної державної адміністрації: «Цей захід є платформою для отримання знань, адже вибраний формат передбачає виступи провідних науковців та їхнє подальше обговорення. Науковий потенціал та практичне впровадження органічного виробництва є вкрай важливим для переходу на вищий рівень розвитку ринку органічної продукції в Україні».

Анрі Барнабо, технічний радник при Міністерстві аграрної політики та продовольства України, наголосив, що «надзвичайно важливо не тільки зберегти, а й плідно продовжувати роботу в напрямку розвитку органічного ринку України».

Т.О.Чернявська, заступник директора, начальник  відділу освіти та кадрового забезпечення Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій Міністерства аграрної політики та продовольства України ,зазначила що « спільними зусиллями багатьох учасників органічного руху в Україні прийнято Закон України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини». В перспективі розвиток органічних господарств допоможе створити робочі місця для багатьох випускників аграрних навчальних закладів.

В.Ф.Камінський, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН, директор ННЦ «Інститут землеробства НААН» відзначив, що з метою вивчення ефективності технологічних заходів відтворення родючості ґрунтів та адаптивних технологій вирощування сільськогосподарських культур за системою органічного виробництва продукції рослинництва в 2013 році закладено стаціонарний польовий дослід, який складається з п’яти полів, чотирьох повторень та 10 варіантів.

Тематика конференції охоплювала такі напрями: наукові основи систем землеробства за органічного виробництва сільськогосподарської продукції (сівозміни, обробіток ґрунту, удобрення); законодавча база органічного виробництва в Україні; технології вирощування сільськогосподарських культур (зернових, зернобобових, круп’яних, овочевих і картоплі) на засадах органічного виробництва продукції; проблеми захисту сільськогосподарських культур від шкідників і хвороб за органічної системи землеробства; кормові культури в системі органічного землеробства; перспективи виробництва органічної продукції тваринництва; критерії оцінки якості органічної продукції; економічні важелі виробництва органічної продукції; проблеми переходу господарств на органічний метод господарювання; маркетинг органічної продукції; впровадження методик викладання основ органічного виробництва у закладах аграрної освіти.

Програма конференції передбачала ряд ознайомчо-демонстраційних заходів, а саме: ознайомлення з навчально-практичною базою коледжу з органічного виробництва, демонстрація багаторічного досліду «Наукові основи збереження родючості ґрунтів та розроблення технологій вирощування сільськогосподарських культур за органічної системи землеробства; огляд яблуневого саду з елементами біологічного захисту та виставка-продаж дозволених засобів захисту і добрив.

Участь у конференції взяли 66 учасників, серед яких представники владних структур, співробітники наукових установ і навчальних закладів, агропідприємств, виробники засобів захисту та удобрення, дозволених в органічному землеробстві.

 

 

 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Ганна Новосад, Міністр освіти і науки України

"Якщо ми подивимось на найуспішніші країни у галузі освіти, ми побачимо Китай, Гонконг, Корею, Сінгапур. Вони мають найкращі показники в математиці, фізиці, природничих науках. Коли ми подивимось на найщасливіші країни, тут на верхівці списку побачимо Фінляндію, Ісландію, Норвегію, Швецію. Мені здається, система освіти має безпосередній вплив на те, чи почувають себе люди щасливими. Якщо найщасливішими країнами є саме ці, давайте подивимось, чому вони такими є»."

Зараз на сайті 0 користувачів та 233 гостя.