Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Відбулась посвята у першокурсники Львівського університету ветеринарної медицини

06.jpg

31 серпня 2014 року службою Божою у церкві Св. Трійці розпочались урочистості з нагоди відкриття нового навчального року у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького.

Опісля на площі перед головним корпусом університету, що на вулиці Пекарській, понад 800 першокурсників склали присягу добре вчитись та бути патріотами своєї країни.

Цьогоріч Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького повністю виконав державне замовлення з набору студентів. Першокурсниками денної форми навчання стали 630 юнаків та дівчат, а ще близько 220 осіб обрали заочну форму навчання. 600 студентів продовжили навчання на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста та магістра на денній формі й близько 300 осіб на заочній формі навчання.

Вітаючи професорсько-викладацький склад, юних студентів та їх батьків ректор університету, професор Володимир Стибель зазначив:

«Провідне гасло розвитку нашого вищого навчального закладу просте й зрозуміле: «Від успішного розвитку університету в Україні до його визнання в Європі». Це наш дороговказ! Займемо чільні позиції в Україні – отримаємо визнання в Європі і будемо готові до реального входження до Європейського Співтовариства. Тому спільно з вами будемо упродовж  чотирьох-п’яти років йти непростим, але цікавим шляхом науки, фаховості, духовності та розвитку! Вже завтра пролунає перший дзвінок, який покличе всіх нас у студентські аудиторії. Пам’ятаймо, що ми вчимося не для школи, а для себе!».

Він подякував батькам і висловив тверде переконання, що  «спільними зусиллями, завдяки ласці Господній, досягнемо великої мети – формування з молодої людини висококваліфікованого спеціаліста, щирого патріота і доброго християнина».

До учасників урочистості звернувся єпископ Української Греко-Католицької Церкви Михайло Колтун, який благословив першокурсників у доросле та самостійне студентське життя. «Сьогодні усі ми отримуємо виклик знову боротися за рідну землю, за свою свободу, за свою Незалежність. І мусимо ці випробування пройти достойно», – наголосив Владика УГКЦ.

Серед гостей урочистої посвяти також були начальник головного управління ветеринарної медицини у Львівській області Володимир Подоляк, заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Роман Верещинський, директор ДНДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок Ігор Коцюмбас, директор Львівської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини Роман Сімонов, директор Інституту біології тварин НААН Василь Влізло, директор інституту землеробства і тваринництва Західного регіону УААН Григорій Седіло, професор факультету ветеринарної медицини сільськогосподарської Академії у Варшаві Павел Сиса, декан факультету біотехнології Жешівського університету Марек Козьоровскі, настоятель церкви Св. Трійці, університетський капелан о. Степан Кащук, громадська діячка Софія Федина та інші.

Ректор університету, професор Володимир Стибель пригадав усім присутнім думки, висловлені фундатором Львівської школи біохіміків, видатним вченим, прекрасним педагогом, щирим патріотом нашої вітчизни, чиє ім’я носить наш університет – С.З. Ґжицьким у своєму «Слові до молоді»: «Готуйтеся вже сьогодні до нового життя, щоби стати достойними неповторної віхи. Для цього слід віддано і наполегливо вчитися, працювати, вирощувати в собі глибоку любов до людини, Батьківщини, проявляти мужність, скромність, дисциплінованість, бути ініціативними, непідкупними, чесними».

В. Стибель наголосив, що у жовтні цього року усією громадою нашого славного міста, багатотисячною ветеринарною спільнотою усієї Західної України буде відзначатися 230-тиріччя від початку викладання у Львові ветеринарної науки на академічному рівні. Він висловив переконання, що сьогоднішні студенти ЛНУВМ та БТ стануть славними продовжувачами традицій львівської ветеринарної школи.

 

 

 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Ганна Новосад, Міністр освіти і науки України

"Якщо ми подивимось на найуспішніші країни у галузі освіти, ми побачимо Китай, Гонконг, Корею, Сінгапур. Вони мають найкращі показники в математиці, фізиці, природничих науках. Коли ми подивимось на найщасливіші країни, тут на верхівці списку побачимо Фінляндію, Ісландію, Норвегію, Швецію. Мені здається, система освіти має безпосередній вплив на те, чи почувають себе люди щасливими. Якщо найщасливішими країнами є саме ці, давайте подивимось, чому вони такими є»."

Зараз на сайті 0 користувачів та 234 гостя.