Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Заступник посла Чеської Республіки представив студентам освітні програми Євросоюзу

3.jpg

8 вересня 2014 р. Вінницький національний аграрний університет приймав радника-посланника, заступника посла Чеської Республіки в Україні Павла Бучека. Присутніми на зустрічі були проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Ірина Гунько, помічник президента ВНАУ Інна Гончарук, директор Центру міжнародних зв’язків та діяльності Катерина Ковальова, декани факультетів та студентський актив.

Павел Бучек приїхав до нашого університету презентувати освітні програми Євросоюзу «Erasmus Mundus», що реалізуються в рамках проекту «Скажи YES! освіті в ЄС». Інформаційна кампанія була ініційована Представництвом ЄС в Україні, посольством Великої Британії, посольствами країн ЄС та українськими громадськими організаціями. Представник Чеського посольства розповів, що порівняно з іншими країнами Європи і Туреччини Україна досі пасе задніх за кількістю студентів, які взяли участь у освітніх програмах Євросоюзу. Саме тому Інститут світової політики розпочав кампанію з інформування українських студентів про перспективи, які відкриє для них навчання за програмами Євросоюзу.

Посла супроводжували стипендіатки програм студентського обміну «Erasmus Mundus» Марина та Юлія Михайлюк, Марина Вейган. Вони розповіли, що дана освітня програма була започаткована Європейським Союзом в 2004 році для країн, які не входять до ЄС. Програма спрямована на активізацію міжнародного співробітництва та підвищення мобільності серед студентів, викладачів, науковців європейських університетів та вищих навчальних закладів на всіх континентах. Згідно програми студенти старших курсів і науковці з різних країн, включаючи Україну, мають змогу отримувати стипендії від ЄС для продовження навчання або проведення наукових досліджень у країнах ЄС. Програма Еразмус Мундус також ставить за мету сприяння взаєморозумінню між людьми, активізацію міжкультурного діалогу. Дівчата розповіли про власний досвід 10-місячного навчання в одному з вишів Вільнюса (Литва), де здобували бакалаврський та магістерський рівні.

За матеріалами: http://www.vsau.org

 

 

 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Ганна Новосад, Міністр освіти і науки України

"Якщо ми подивимось на найуспішніші країни у галузі освіти, ми побачимо Китай, Гонконг, Корею, Сінгапур. Вони мають найкращі показники в математиці, фізиці, природничих науках. Коли ми подивимось на найщасливіші країни, тут на верхівці списку побачимо Фінляндію, Ісландію, Норвегію, Швецію. Мені здається, система освіти має безпосередній вплив на те, чи почувають себе люди щасливими. Якщо найщасливішими країнами є саме ці, давайте подивимось, чому вони такими є»."

Зараз на сайті 0 користувачів та 315 гостей.