Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Олімпійська призерка навчатиметься в ОДАУ

picturepicture_261807406934_34630.jpg

Цього року на перший курс факультету ветеринарної медицини вступила талановита спортсменка, олімпійська призерка, досягненнями якої пишається вся Україна.

Людмила Дроздова вже більше 5 років займається дзюдо. У минулому році на Чемпіонаті світу із дзюдо вона виборола ліцензію на участь у II Юнацьких Олімпійських іграх, які проходили з 16 по 28 серпня 2014 року в Нанкіні (Китай). 

В змаганнях серед змішаних команд  Людмила разом зі спортсменами з Аргентини, Австрії, США, Кореї, Хорватії та Великобританії дійшла до півфіналу і виборола бронзу.

В цьому році команди отримали назви на честь відомих дзюдоїстів. Людмила Дроздова була у команді, що носила им’я дворазового Олімпійського чемпіона Давида Дуйе. 

- У Юнацьких Олімпійських іграх приймають участь спортсмени-юніори віком від 14 до 18 років. Ми були поділені на 13 команд таким чином, щоб у кожній команді було по 7 спортсменів із різних країн різних вагових категорій. Україну на Олімпіаді представляли двоє, я і Богдан Ядов, який взяв срібло. – розповідає спортсменка. - Це були змагання вищого рівня, я вперше приймала участь в Олімпіаді, та маю за мету потрапити на наступні дорослі Олімпійські ігри. 

- Які залишилися враження від Олімпіади?

- Загалом, ми провели там 20 днів, хоча змагання із дзюдо були лише 3 дні. Щодо організації, все було дуже класно, продумано до таких дрібниць, що на території олімпійського селища було абсолютно все: всілякі розважальні комплекси, комп'ютерні зали, тренувальні зали, їдальня, кафе, і все це безкоштовно. Були й додаткові екскурсії також безкоштовні. Ми виїжджали до Великої Китайської Стіни, були у храмовому комплексі та на чайних плантаціях. Щодо перельоту і усіх витрат, цим займається Національний олімпійський комітет України. Ми нічого взагалі не сплачуємо. 

- Щодо спілкування між спортсменами, які склалися відносини із представниками інших країн?

- Мені здається, що по відношенню до інших видів спорту, дзюдо – найдружніший. Тобто не важливо з якої ти країни, ми всі разом спілкуємося, товаришуємо, а суперники і вороги - лише на татамі. Представники деяких видів спорту навіть не вітаються між собою, кому тренер забороняє, а хто сам по собі проникнутий якоюсь ворожнечею. А у нас такого немає, всі дружні, разом на тренуванні, один-одному допомагаємо, спілкуємося, разом проводимо вільний час.

- Якщо порівнювати підготовку спортсменів, який щабель займає України на світовому рівні? 

- Мабуть, трохи вище середини. До найвищого рівня, звичайно, ще не дотягуємо, але й не з найгірших. Дуже сильні угорці, кубинці, грузини, щодо японців, то там навіть говорити нема про що, зрозуміло, ми, взагалі, не конкуренція. Японія, Китай, напевно, найсильніші. Багато сильних спортсменів.

- Як ви готувалися до Олімпіади?

- Основна підготовка була ще тут, ми тренувалися в Олімпійському навчально-спортивному центрі «Конча-Заспа», там були найвиснажливіші тренування. Приїхавши до Нанкін навантаження пішло на спад, тренувалися для підтримки форми, десь з годинку, там таких навантажень вже не було.

- Розкажи, а як взагалі ти зацікавилася дзюдо? Чи є різниця для опанування цього виду спорту дівчиною і хлопцем?

- Спочатку я не особливо хотіла займатися. Мій вчитель з фізичного виховання у школі був тренером  з дзюдо, він і вмовив мене  спробувати. А потім мені це почало подобатися. Це досить популярний вид спорту, багато людей займається, і маленькі, і старшого віку, групи досить великі. Я займаюся у клубі дзюдо «Європа». А щодо дівчат і хлопців, то в нас нема такого поділу, всі займаємося разом. Дівчат, звичайно, менше, але також достатня кількість. З точки зору фізичної підготовки, це цілком реально освоїти будь-якій дівчині при бажанні і посилених тренуваннях. 

- Поділися враженнями, а взагалі, як приймають українців в інших країнах?

- Зараз всіх дуже цікавить ситуація в Україні, кожен щось питає: як ми там, війна чи не війна… Всі в жаху. 

- Можливо у тебе є якесь хобі окрім спорту, щось абсолютно інше? 

- Так, мене цікавить кінологія. Тварин я, взагалі, люблю з дитинства, але цікавитися кінологією стала, коли купила другого собаку. Спочатку почала із ним самостійно займатися і коли йому виповнилося 2 роки, я потрапила на дресирувальний майданчик разом із знайомим. Він зі своїм собакою приходив і ми з ними. Тоді вже пішли на «охорону», а «послушкою» я з ним займалася сама. Це виявилося дуже цікавим, з того часу в мене і з’явилося таке хобі.

- Можливо ти хотіла б побажати щось молодим спортсменам, які лише роблять перші кроки і десь собі мріють про Олімпійські ігри?

- Завзятості, бажання, не кидати ні в якому разі і йти до кінця. Якщо є мета, то йди до неї!

Редакція газети «Студентські обрії» в свою чергу вітає Людмилу Дроздову із значними досягненнями на II Юнацьких Олімпійських іграх і бажає успіхів на Чемпіонаті України із дзюдо, що пройде наприкінці вересня.

Оксана Фахретдинова

 

Провідний редактор газети ОДАУ «Студентські обрії»

 

 

 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Ганна Новосад, Міністр освіти і науки України

"Якщо ми подивимось на найуспішніші країни у галузі освіти, ми побачимо Китай, Гонконг, Корею, Сінгапур. Вони мають найкращі показники в математиці, фізиці, природничих науках. Коли ми подивимось на найщасливіші країни, тут на верхівці списку побачимо Фінляндію, Ісландію, Норвегію, Швецію. Мені здається, система освіти має безпосередній вплив на те, чи почувають себе люди щасливими. Якщо найщасливішими країнами є саме ці, давайте подивимось, чому вони такими є»."

Зараз на сайті 0 користувачів та 141 гість.