Державна установа «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення
діяльності вищих навчальних закладів
«Агроосвіта»

Олімпійська призерка навчатиметься в ОДАУ

picturepicture_261807406934_34630.jpg

Цього року на перший курс факультету ветеринарної медицини вступила талановита спортсменка, олімпійська призерка, досягненнями якої пишається вся Україна.

Людмила Дроздова вже більше 5 років займається дзюдо. У минулому році на Чемпіонаті світу із дзюдо вона виборола ліцензію на участь у II Юнацьких Олімпійських іграх, які проходили з 16 по 28 серпня 2014 року в Нанкіні (Китай). 

В змаганнях серед змішаних команд  Людмила разом зі спортсменами з Аргентини, Австрії, США, Кореї, Хорватії та Великобританії дійшла до півфіналу і виборола бронзу.

В цьому році команди отримали назви на честь відомих дзюдоїстів. Людмила Дроздова була у команді, що носила им’я дворазового Олімпійського чемпіона Давида Дуйе. 

- У Юнацьких Олімпійських іграх приймають участь спортсмени-юніори віком від 14 до 18 років. Ми були поділені на 13 команд таким чином, щоб у кожній команді було по 7 спортсменів із різних країн різних вагових категорій. Україну на Олімпіаді представляли двоє, я і Богдан Ядов, який взяв срібло. – розповідає спортсменка. - Це були змагання вищого рівня, я вперше приймала участь в Олімпіаді, та маю за мету потрапити на наступні дорослі Олімпійські ігри. 

- Які залишилися враження від Олімпіади?

- Загалом, ми провели там 20 днів, хоча змагання із дзюдо були лише 3 дні. Щодо організації, все було дуже класно, продумано до таких дрібниць, що на території олімпійського селища було абсолютно все: всілякі розважальні комплекси, комп'ютерні зали, тренувальні зали, їдальня, кафе, і все це безкоштовно. Були й додаткові екскурсії також безкоштовні. Ми виїжджали до Великої Китайської Стіни, були у храмовому комплексі та на чайних плантаціях. Щодо перельоту і усіх витрат, цим займається Національний олімпійський комітет України. Ми нічого взагалі не сплачуємо. 

- Щодо спілкування між спортсменами, які склалися відносини із представниками інших країн?

- Мені здається, що по відношенню до інших видів спорту, дзюдо – найдружніший. Тобто не важливо з якої ти країни, ми всі разом спілкуємося, товаришуємо, а суперники і вороги - лише на татамі. Представники деяких видів спорту навіть не вітаються між собою, кому тренер забороняє, а хто сам по собі проникнутий якоюсь ворожнечею. А у нас такого немає, всі дружні, разом на тренуванні, один-одному допомагаємо, спілкуємося, разом проводимо вільний час.

- Якщо порівнювати підготовку спортсменів, який щабель займає України на світовому рівні? 

- Мабуть, трохи вище середини. До найвищого рівня, звичайно, ще не дотягуємо, але й не з найгірших. Дуже сильні угорці, кубинці, грузини, щодо японців, то там навіть говорити нема про що, зрозуміло, ми, взагалі, не конкуренція. Японія, Китай, напевно, найсильніші. Багато сильних спортсменів.

- Як ви готувалися до Олімпіади?

- Основна підготовка була ще тут, ми тренувалися в Олімпійському навчально-спортивному центрі «Конча-Заспа», там були найвиснажливіші тренування. Приїхавши до Нанкін навантаження пішло на спад, тренувалися для підтримки форми, десь з годинку, там таких навантажень вже не було.

- Розкажи, а як взагалі ти зацікавилася дзюдо? Чи є різниця для опанування цього виду спорту дівчиною і хлопцем?

- Спочатку я не особливо хотіла займатися. Мій вчитель з фізичного виховання у школі був тренером  з дзюдо, він і вмовив мене  спробувати. А потім мені це почало подобатися. Це досить популярний вид спорту, багато людей займається, і маленькі, і старшого віку, групи досить великі. Я займаюся у клубі дзюдо «Європа». А щодо дівчат і хлопців, то в нас нема такого поділу, всі займаємося разом. Дівчат, звичайно, менше, але також достатня кількість. З точки зору фізичної підготовки, це цілком реально освоїти будь-якій дівчині при бажанні і посилених тренуваннях. 

- Поділися враженнями, а взагалі, як приймають українців в інших країнах?

- Зараз всіх дуже цікавить ситуація в Україні, кожен щось питає: як ми там, війна чи не війна… Всі в жаху. 

- Можливо у тебе є якесь хобі окрім спорту, щось абсолютно інше? 

- Так, мене цікавить кінологія. Тварин я, взагалі, люблю з дитинства, але цікавитися кінологією стала, коли купила другого собаку. Спочатку почала із ним самостійно займатися і коли йому виповнилося 2 роки, я потрапила на дресирувальний майданчик разом із знайомим. Він зі своїм собакою приходив і ми з ними. Тоді вже пішли на «охорону», а «послушкою» я з ним займалася сама. Це виявилося дуже цікавим, з того часу в мене і з’явилося таке хобі.

- Можливо ти хотіла б побажати щось молодим спортсменам, які лише роблять перші кроки і десь собі мріють про Олімпійські ігри?

- Завзятості, бажання, не кидати ні в якому разі і йти до кінця. Якщо є мета, то йди до неї!

Редакція газети «Студентські обрії» в свою чергу вітає Людмилу Дроздову із значними досягненнями на II Юнацьких Олімпійських іграх і бажає успіхів на Чемпіонаті України із дзюдо, що пройде наприкінці вересня.

Оксана Фахретдинова

 

Провідний редактор газети ОДАУ «Студентські обрії»

 

 


 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України

«Вища освіта повинна бути якісною. І ми робимо нові стандарти вищої освіти, які потрібні ринку праці і орієнтовані на компетентності, і будемо вкладати у базу кращих університетів».

Зараз на сайті 1 користувач та 470 гостей.

Користувачі на сайті

  • Redaktor