Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

У ТДАТУ відбувся науково-практичний семінар «Меліорація та водовикористання», приурочений до Всесвітнього дня водних ресурсів

IMG_3295.jpg

20 березня 2015 р. кафедрою «Гідравліка і теплотехніка» ТДАТУ сумісно з цикловою комісією ВСП «Мелітопольський коледж ТДАТУ» під загальним гаслом «Наука. Навчання. Виробництво» проведено науково-практичний семінар (круглий стіл) «Меліорація та водовикористання». 

Дату проведення семінару було обрано не випадково. Щорічно 22 березня світова спільнота визначає Всесвітній день водних ресурсів. 

Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів, проголошеного Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй:

- сприяти прийняттю відповідних заходів для вирішення проблеми забезпечення населення питною водою; 

- інформувати суспільство про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому; 

- залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів уряди, міжнародні агентства, неурядові організації і приватний сектор. 

22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем, так і рішень в цій області. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на зобов’язання та дії у рамках загальної теми.

Тому керівництво навчальних закладів, викладачі та студенти не стали осторонь цієї дати, внаслідок чого було організовано та проведено науково-практичний семінар «Меліорація та водовикористання». 

Метою проведення семінару було узагальнення знань та досвіду з меліорації та водопостачання, їх розповсюдження серед студентства та молоді. 

У науково-практичному семінарі взяли участь викладачі та студенти Таврійського державного агротехнологічного університету, ВСП «Мелітопольський коледж ТДАТУ», спеціалісти водогосподарського комплексу Мелітопольського, Якімівського та Придніпровського управлінь водного господарства, Запорізької гідрогеолого-меліоративної експедиції та інших організацій та установ цього напряму.

Необхідно зазначити, що найбільш зацікавленими учасниками семінару були студенти І та ІІІ курсів спеціальності «Агрономія» факультету агротехнологій та екології ТДАТУ, студенти ВСП «Мелітопольський коледж ТДАТУ» за напрямом «Будівництво, обслуговування і ремонт ГМС».

Проведення семінару стало можливим за сприяння партнерів конференції, серед яких: КП «Водоканал» Мелітопольської міської ради Запорізької області; Мелітопольське міжрайонне управління водного господарства; Придніпровське міжрайонне управління водного господарства; Якимівське міжрайонне управління водного господарства; Запорізька гідрогеолого-меліоративна експедиція; ТОВ «СЕТАГРО» (послуги із внесення безводного аміаку та культивації); ПАТ «Запоріжгаз» Якимівський експлуатаційний цех та інш.)

З напрямку сільськогосподарські меліорації виступили наступні доповідачі:

ІВАСЕНКО В.І., начальник відділу водокористування Мелітопольського міжрайонного управління водного господарства «Актуальні проблеми зрошення в Мелітопольському районі»;

КРАВЧЕНКО О.Є., начальник Придніпровського міжрайонного управління водного господарства «Аналіз стану зрошення земель, що підпорядковуються Придніпровському міжрайонному управлінню водного господарства»;

ВЕСНІНА Л.І., начальник відділу водних ресурсів Мелітопольського міжрайонного управління водного господарства «Проблема збереження малих річок»;

БОХОН І.М., начальник Якимівського міжрайонного управління водного господарства «Організація водообліку у Якимівському міжрайонному управлінні водного господарства»; 

СОСОННА Н.В., начальник загону грунтових досліджень Запорізької гідрогеолого-меліоративної експедиції «Зміна водогосподарських умов та меліоративного стану зрошуваних грунтів Запорізької області»;

БЄГАЄВА К.А., начальник загону моніторингу малих та середніх річок Запорізької гідрогеолого-меліоративної експедиції «Система комплексного моніторингу водних об’єктів басейну Азовського моря»;

ЧЕХЛАТА А.М., провідний інженер Придніпровського міжрайонного управління водного господарства «Спільні води – спільні дії» та ін.

Не стояли в осторонь від участі в конференції викладачі університету та коледжу, які на пленарному засіданні виступили з наступними доповідями: 

ДІДУР В. А., проф., д.т.н., завідувач кафедри «Гідравліка і теплотехніка» ТДАТУ «Забезпечення надійності систем крапельного зрошення»; 

ГРУДІНІНА Т.Л., голова циклової комісії «Будівництво, обслуговування і ремонт ГМС» ВСП «Мелітопольський коледж ТДАТУ» «Меліорація грунтів: що призводить до падіння престижу? Чи будуть вони потрібні у майбутньому?»;

ІСАЧЕНКО С.О., викладач ВСП «Мелітопольський коледж ТДАТУ» «Дослідження процесів підтоплення сільськогосподарських територій» та ін.

З напряму водопостачання було зроблено доповіді наступними учасниками семінару: 

МОВЧАН С. І., к.т.н., доцент кафедри «Гідравліка і теплотехніка» ТДАТУ «Підвищення надійності та ефективності оборотних систем водопостачання»; 

МОРОЗОВ М. В. к.ф-м.н., доцент кафедри «Фізика та вища математика» ТДАТУ «Використання оптичних методів для визначення параметрів частинок водних розчинів»; 

БЕЛЯКОВА Т.Г., начальник виробничо-вимірювальної лабораторії водопостачання КП «Водоканал» МГС ЗО «Основні завдання виробничо-вимірювальної лабораторії водопостачання» та ін.

Круглий стіл пройшов на високому науково-теоретичному рівні, відзначився активним спілкуванням вчених, викладачів, студентів, спеціалістів водогосподарського комплексу та послугував плідним підґрунтям для обміну думками та великому зацікавленню присутніх. 

Водночас учасники науково-практичної конференції наголосили на важливості й актуальності проведення подібних заходів, які сприяють залученню студентів до науково-дослідної роботи, розширюють можливість обміну знаннями, дають змогу поглибити суспільне розуміння як проблеми надзвичайної важливості водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства, так і рішень в цій області.

 

 


 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Верховна Рада України

З 2020 року українські коледжі та технікуми почнуть надавати фахову передвищу освіту: вони готуватимуть фахових молодших бакалаврів і більше не набиратимуть вступників на “молодшого спеціаліста”. Це передбачено проєктом закону "Про фахову передвищу освіту", який 6 червня 2019 року, ухвалила в другому читанні та в цілому Верховна Рада України. Документ підтримали 236 народних депутатів.

Зараз на сайті 0 користувачів та 570 гостей.