Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Студенти-лісівники заклали колекційний біостаціонар рослин

0.jpg

Біостаціонар стане дослідною лабораторією просто неба, де студенти напряму підготовки «Лісове та садово-паркове господарство» на практиці вивчатимуть особливості вирощування декоративних культурних та дикорослих рослин, проводитимуть дослідження з вивчення сортів, застосування добрив, технологій вирощування деревинно-чагарникових та трав’янистих видів рослин та їх використання в озелененні різних об’єктів. 

Ідея створення колекційного біостаціонару належить науковцям кафедри «Лісового, садово-паркового господарства та кормовиробництва». Для нього на території Ботанічного саду відведено 10 арів землі, оформленої у вигляді геометричних модулів. Колекційний фонд біостаціонару буде постійно поповнюватися новими рослинами. Але наразі ділянка нараховує 50 видів декоративних рослин – як хвойних кущів і дерев, так і листопадних. Посадковий матеріал, а це 250 саджанців, безкоштовно надав професор кафедри, начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Омелянович Бондар. 

Створювати біостаціонар випала честь студентам груп 31 і 32-ЛСПГ. Їх роботу скеровувала професіонал в області декоративного садівництва, доцент кафедри «Лісового, садово-паркового господарства та кормовиробництва», кандидат біологічних наук Валентина Мар’янівна Прокопчук, асистент кафедри Михайло Васильович Матусяк та аспірантка Любов Іванівна Яковенко. Посадкові роботи майбутні лісівники розпочали із розбиття простору на геометричні модулі. Готуючи композиції до висаджування, намагалися врахувати характеристики рослин: висоту, життєздатність, терміни цвітіння, а також їх зовнішній вигляд. Видовий склад закладеного біостаціонару має чималу наукову та декоративну цінність. Серед наданого Вінницьким обласним лісомисливським господарством посадкового матеріалу – колекція з 50-ти видів багаторічних рослин по п’ять екземплярів кожного. Таким чином висаджено колекції соснових, ялинових, ялівцевих, туєвих, кипарисових та ін. Є у колекції і рідкісні, червонокнижні рослини, наприклад тис ягідний. З листопадних на території біостаціонару ростимуть різні види бузку, самшиту, спіреї, калини, бересклету, форзиції. Частина даних видів досить декоративні і успішно використовуються в озелененні різноманітних об’єктів садово-паркового господарства. 

Створення біостаціонару для молоді напряму підготовки «Лісове та садово-паркове господарство» агрономічного факультету ­– це не лише внесок у справу озеленення рідного вузу. Він ще має надзвичайну наукову цінність і перспективність, адже стане навчальною, науковою і виробничою базою з підготовки студентів напряму, оскільки необхідна молоді для оволодіння майбутньою професією, проведення наукових досліджень викладачами, аспірантами, докторантами та невід’ємною базою розмноження нових перспективних видів рослин у регіоні.

 

Джерело: http://www.vsau.org

 

 


 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Верховна Рада України

З 2020 року українські коледжі та технікуми почнуть надавати фахову передвищу освіту: вони готуватимуть фахових молодших бакалаврів і більше не набиратимуть вступників на “молодшого спеціаліста”. Це передбачено проєктом закону "Про фахову передвищу освіту", який 6 червня 2019 року, ухвалила в другому читанні та в цілому Верховна Рада України. Документ підтримали 236 народних депутатів.

Зараз на сайті 0 користувачів та 548 гостей.