Державна установа «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення
діяльності вищих навчальних закладів
«Агроосвіта»

Студенти-лісівники заклали колекційний біостаціонар рослин

0.jpg

Біостаціонар стане дослідною лабораторією просто неба, де студенти напряму підготовки «Лісове та садово-паркове господарство» на практиці вивчатимуть особливості вирощування декоративних культурних та дикорослих рослин, проводитимуть дослідження з вивчення сортів, застосування добрив, технологій вирощування деревинно-чагарникових та трав’янистих видів рослин та їх використання в озелененні різних об’єктів. 

Ідея створення колекційного біостаціонару належить науковцям кафедри «Лісового, садово-паркового господарства та кормовиробництва». Для нього на території Ботанічного саду відведено 10 арів землі, оформленої у вигляді геометричних модулів. Колекційний фонд біостаціонару буде постійно поповнюватися новими рослинами. Але наразі ділянка нараховує 50 видів декоративних рослин – як хвойних кущів і дерев, так і листопадних. Посадковий матеріал, а це 250 саджанців, безкоштовно надав професор кафедри, начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Омелянович Бондар. 

Створювати біостаціонар випала честь студентам груп 31 і 32-ЛСПГ. Їх роботу скеровувала професіонал в області декоративного садівництва, доцент кафедри «Лісового, садово-паркового господарства та кормовиробництва», кандидат біологічних наук Валентина Мар’янівна Прокопчук, асистент кафедри Михайло Васильович Матусяк та аспірантка Любов Іванівна Яковенко. Посадкові роботи майбутні лісівники розпочали із розбиття простору на геометричні модулі. Готуючи композиції до висаджування, намагалися врахувати характеристики рослин: висоту, життєздатність, терміни цвітіння, а також їх зовнішній вигляд. Видовий склад закладеного біостаціонару має чималу наукову та декоративну цінність. Серед наданого Вінницьким обласним лісомисливським господарством посадкового матеріалу – колекція з 50-ти видів багаторічних рослин по п’ять екземплярів кожного. Таким чином висаджено колекції соснових, ялинових, ялівцевих, туєвих, кипарисових та ін. Є у колекції і рідкісні, червонокнижні рослини, наприклад тис ягідний. З листопадних на території біостаціонару ростимуть різні види бузку, самшиту, спіреї, калини, бересклету, форзиції. Частина даних видів досить декоративні і успішно використовуються в озелененні різноманітних об’єктів садово-паркового господарства. 

Створення біостаціонару для молоді напряму підготовки «Лісове та садово-паркове господарство» агрономічного факультету ­– це не лише внесок у справу озеленення рідного вузу. Він ще має надзвичайну наукову цінність і перспективність, адже стане навчальною, науковою і виробничою базою з підготовки студентів напряму, оскільки необхідна молоді для оволодіння майбутньою професією, проведення наукових досліджень викладачами, аспірантами, докторантами та невід’ємною базою розмноження нових перспективних видів рослин у регіоні.

 

Джерело: http://www.vsau.org

 

 


 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України

«Ми розглядаємо Туринський процес як можливість отримати релевантні дані про стан системи професійної освіти в Україні, аби потім базувати реформу та подальшу політику у цій сфері на конкретних свідченнях. І це стосується усього – від зміни системи управління до формування регіонального замовлення. Ми маємо зануритися і краще зрозуміти саме ті сфери, які найбільше сьогодні потребують змін».

Зараз на сайті 1 користувач та 324 гостя.

Користувачі на сайті

  • Redaktor