Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Екскурсія до одеського художнього музею

museum_1.jpg

  Студенти 2 курсу факультету ТВППТ та АІ Одеського ДАУ у процесі вивчення навчальної дисципліни «Історія української культури» оглянули експозиції Одеського художнього музею. У музейній колекції вітчизняного образотворчого мистецтва налічуєтьсяпонад 10 тисяч унікальних робіт живопису, графіки, скульптури та декоративно-прикладного мистецтва. Студенти мали змогу ознайомитися з  виставкою українських іконописців, побачити на власні очі головну особливість української ікони – зв'язок з народною культурою через мажорну багатобарвність, рушникову і килимову орнаментику, наближення іконографічних типів до національних, народних, поєднання православних та католицьких, ренесансних та барокових тенденцій («Св. Юрій Змієборець», XIX століття).  Перехід від ікони до світського живопису ознаменований поширенням портретів-парсун. Прикладом цього процесу є збірний образ сміливого воїна «Козака Мамая», зображуваного в чисельних варіантах української традиційної народної картиниз бандурою, бойовим конем і зброєю напоготові. В експозиції музею виставлено твори українських художників: графіка Тараса Шевченка, «Портрет полковника Євстафія Густавовича Пальменбаха» Дмитра Левицького, «Портрет С.Л. Лошкарьова» Володимира Боровиковського (учня Д.Г. Левицького) та інших. Екскурсанти переглянули  експозицію картин видатного мариніста Івана Айвазовського, які відображають різні періоди творчості майстра протягом XIX століття. 

Екскурсія є тематичним подорожуванням у певному середовищі. Тому студенти мали змогу поринути в різні культурні епохи не лише оглядаючи художні твори, а й витончену, гармонійну і симетричну будівлю палацу Потоцьких-Наришкіних, створену талановитим італійським архітектором Францом Боффо. Стиль класицизму підкреслює парадний вхід до будівлі – крита шестиколонна галерея. Інтер'єри палацу практично не змінилися з ХІХ століття. У  ході екскурсії студенти відвідали печери з гротом і штучно створеним водоспадом, які, за задумом архітектора, є даниною епосі романтизму. 

Таким чином, екскурсія до музею мала на меті не лише закріплення теоретичних знань, а й забезпечення розуміння зв’язку складових культури українського народу – мистецтва, етнографії, наукового знання, духовних цінностей; формування вмінь застосовувати знання з історії української культури для визначення особистої поведінки в умовах різноманіття культур і усвідомлення ролі вітчизняної культури у сучасному світовому культурному просторі.

Дякуємо первинній профспілковій організації ОДАУ за сприяння в підготовці екскурсії.

Джерело: http://www.osau.edu.ua

 

 

 


 

ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Олексій Гончарук, Прем'єр-міністр України

"Освіта – це перше, на чому ми маємо як країна зосередитися. Освіта, іновації і технології"

Зараз на сайті 1 користувач та 135 гостей.

Користувачі на сайті

  • Redaktor