Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Посвята в студенти в БНАУ

155.jpg

Перше вересня – це свято кожного з нас, адже всі ми колись вперше крокували до школи, міцно тримаючись за мамину руку.

Але особливим цей день є для вчорашніх школярів, які сьогодні переступили поріг вищих навчальних закладів, обравши свій шлях у доросле життя.

Залишилися позаду тривоги і хвилювання вступної кампанії, і вчорашні абітурієнти щасливі і схвильовані переступили поріг Білоцерківського національного аграрного університету. Проте, щоб з повним правом називатися студентами треба пройти урочисту посвяту і прийняти клятву.

Традиційне свято посвяти першокурсників у студенти пройшло цього року барвисто і натхненно.

Щоб привітати студентів до університету завітали почесні гості: заступник генерального директора науково-виробничого підприємства тов Укрзооветпромпостач Достоєвський П.П., директор Департаменту науково-освітнього забезпечення Мінагрополітики і розвитку підприємництва на селі Хоменко О.М., Голова Білоцерківської районної державної адміністрації Маршалок В.А., Голова правління СВК ім. Щорса Якимець М.М., ветеран університету, доцент кафедри епізоотології, випускник нашого університету 1954 року Ляшенко О.Т. На свято також завітали батьки, дідусі та бабусі наших першокурсників.

Під звуки духового оркестру урочисто крокують і шикуються в шеренги першокурсники на чолі з деканами факультетів. Керівництво університету і почесні гості піднімаються на трибуну. Вносяться Державний прапор України і Штандарт БНАУ.

Звучить Гімн України, який співають усі присутні, тримаючи руку біля серця.

До першокурсників звертається ректор БНАУ, професор, академік НААН, доктор економічних наук, відмінник освіти України, заслужений працівник сільського господарства України, депутат Київської обласної ради Анатолій Степанович Даниленко.

Він щиро вітає вчорашніх школярів з тим, що вони зробили правильний вибір, вступивши до славетного університету, який відомий своїми вченими і випускниками не тільки в Україні, а й за її межами.

Анатолій Степанович підкреслив, що нинішнє свято, яке відбувається у складний для країни час, єднає всі покоління українського народу і наповнює наші душі любов'ю до своєї Батьківщини, вірою у перемогу і світле майбуття нашої рідної України. Він завірив батьків сьогоднішніх першокурсників, що в стінах нашого університету їхні діти знайдуть щире батьківське піклування і підтримку як з боку ректора, так і з боку викладачів та наставників.

Білоцерківський НАУ має давню історію, яка нерозривно пов'язана з нашим старовинним містом. Актори академічного театру ім. П.К. Саксаганського, з якими наш університет пов'язує давня дружба, у театралізованому дійстві відтворили історичні картинки минулого Білої Церкви. Перед захопленим поглядом першокурсників постають легендарні герої історії – засновник міста Ярослав Мудрий, гетьман Богдан Хмельницький, засновники Білоцерківської гімназії – прародительки нашого університету – пани Браницькі та інші історичні постаті.

Потім хвилиною мовчання та покладанням квітів до Пам'ятного Знаку присутні вшанували світлу пам'ять всіх загиблих за свободу і незалежність нашої Батьківщини.

Почесні гості свята звернулися до першокурсників з привітаннями. П.П. Достоєвський у своєму зверненні наголосив, що саме випускники нашого університету займають ключові посади в державі щодо забезпечення ветеринарного благополуччя та безпеки продуктів харчування , а сім академіків та три члени-кореспонденти НААН України – випускники БНАУ. О.М. Хоменко зазначив, що наш навчальний заклад є світочем вітчизняної аграрної науки і освіти, і сьогодні на нинішніх студентів покладаються величезні надії щодо піднесення аграрного сектору. Зі словами вдячності до викладачів звернулися наші колишні випускники В.А. Маршалок та М.М. Якимець , які побажали студентам використовувати кожну мить для поповнення своїх знань, щоб стати справжніми господарями своєї землі.

Мати студента-першокурсника Віта Вовк від імені всіх батьків благословила студентів у добру путь.

Потім настала хвилююча мить прийняття клятви студента Білоцерківського національного аграрного університету. Потім, щоб першокурсники відчули себе справжніми студентами, ректор А.С. Даниленко урочисто вручив старостам груп обов'язкові атрибути студента – символічні Студентський квиток і Залікову книжку та передав з рук у руки ключ від Країни знань.

Традиційно звучить старовинний студентський гімн “Гаудеамус” у виконанні народного хору університету “Батьківська нива”.

Свято завершується, але розпочинаються трудові будні, терниста дорога до знань, до здійснення мрій і сподівань.

В добру путь!

Джерело:http://www.btsau.kiev.ua

 


 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Прес-служба МОН

10 липня розпочався прийом заяв від вступників, які вступають до вишів на основі повної загальної середньої освіти. Абсолютна більшість цьогорічних вступників мають подавати заяви в електронній формі. Прийом заяв буде тривати до 22 липня для осіб, які вступають на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання. Ті абітурієнти, які вступають на основі співбесід, вступних іспитів або творчих конкурсів мають подати заяви до вишів до 16 липня.

Зараз на сайті 1 користувач та 95 гостей.

Користувачі на сайті

  • Redaktor