Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Все буде ЕКО!

007.jpg

Виставка-ярмарок «Життя в стилі Еко Сумщина - 2015», що відбулася 5 вересня 2015 року на території Сумського національного аграрного університету, стала справжнім святом для сумчан і гостей нашого міста. Пригадуючи «Сорочинський ярмарок» Гоголя, услід за автором так і хочеться повторити: і чого ж там тільки не було! Різноманітні смаколики – м'ясо, риба, мед, олія, молоко й молочна продукція, випічка, овочі, фрукти від товаровиробників Сумщини; сувеніри, одяг і взуття ручної роботи з екологічно чистої сировини, органічні продукти, вироби з конопель та льону, – все це можна було не тільки роздивитися, а й придбати, що відвідувачі виставки й робили з величезним задоволенням.

Приходили цілими сім’ями, і нудно чи сумно не було нікому: дітям, безперечно, було цікаво побачити виступи собак з аджиліті – це насправді видовищно й захоплююче, покататися на поні Джері, роздивитися зблизька свійських тварин – корову, вівцю, кроликів, курей, голубів різних порід, поласувати смачними солодощами, подивитися виступи колективів художньої самодіяльності. А яскрава «Феєрія квітів» - конкурс квіткових композицій від факультетів СНАУ, - стала ще однією родзинкою свята.

Але ідея й мета виставки – набагато глибша, аніж просто дозволити виробникам реалізувати певну кількість своєї продукції. Як зазначає ініціатор її проведення – керівник апарату Сумської облдержадміністрації Олег Сухонос, організатори ставили собі за мету якнайширше продемонструвати людям можливості й технології виробництва екотоварів - вирощування, переробки, зберігання, а також вигоди їх споживання. Це цікаво й перспективно для виробників і дуже корисно для споживачів, а Сумщина – це регіон, де ековиробництво ще розвинене недостатньо, тож є куди рухатися у цьому напрямку.

Виступаючи на відкритті виставки, ректор СНАУ Володимир Ладика зазначив, що він з великою зацікавленістю підхопив ідею проведення такої виставки, причому саме на території нашого університету, адже слова «екологія», «екологічність» вже давно узвичаїлися в лексиконі співробітників СНАУ, навіть спеціальність таку нещодавно відкрили на факультеті агротехнологій та природокористування. Це чи не вперше влада так високо оцінила наш внесок у розвиток регіону, - підкреслив Володимир Іванович.

«Сьогодні у всьому світі активно розвивається стиль ЕКО, - зауважила Віра Лаврик, заступник голови Сумської обласної ради, - і дуже добре, що наша область теж робить кроки у цьому напрямку».

Крім розважальних заходів, проводилися також і наукові: семінари, круглі столи, майстер-класи від провідних фахівців Сумського НАУ та інших вишів і наукових установ. Будівельників, безумовно, зацікавила експозиція, присвячена технологіям екобудування та екоматеріалам для будівництва.

Також цього дня більше 200 учнів-старшокласників зі шкіл Сумського, Краснопільського, Білопільського та Лебединського районів завітали до університету разом зі своїми вчителями. Діти прогулялися студмістечком, ближче знайомлячись зі СНАУ, взяли участь у пізнавально-розважальних вікторинах, підготовлених викладачами університету, а переможці отримали призи та грамоти.

Джерело: http://sau.sumy.ua

 


 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Прес-служба МОН

10 липня розпочався прийом заяв від вступників, які вступають до вишів на основі повної загальної середньої освіти. Абсолютна більшість цьогорічних вступників мають подавати заяви в електронній формі. Прийом заяв буде тривати до 22 липня для осіб, які вступають на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання. Ті абітурієнти, які вступають на основі співбесід, вступних іспитів або творчих конкурсів мають подати заяви до вишів до 16 липня.

Зараз на сайті 1 користувач та 470 гостей.

Користувачі на сайті

  • Redaktor