Державна установа «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення
діяльності вищих навчальних закладів
«Агроосвіта»

Все буде ЕКО!

007.jpg

Виставка-ярмарок «Життя в стилі Еко Сумщина - 2015», що відбулася 5 вересня 2015 року на території Сумського національного аграрного університету, стала справжнім святом для сумчан і гостей нашого міста. Пригадуючи «Сорочинський ярмарок» Гоголя, услід за автором так і хочеться повторити: і чого ж там тільки не було! Різноманітні смаколики – м'ясо, риба, мед, олія, молоко й молочна продукція, випічка, овочі, фрукти від товаровиробників Сумщини; сувеніри, одяг і взуття ручної роботи з екологічно чистої сировини, органічні продукти, вироби з конопель та льону, – все це можна було не тільки роздивитися, а й придбати, що відвідувачі виставки й робили з величезним задоволенням.

Приходили цілими сім’ями, і нудно чи сумно не було нікому: дітям, безперечно, було цікаво побачити виступи собак з аджиліті – це насправді видовищно й захоплююче, покататися на поні Джері, роздивитися зблизька свійських тварин – корову, вівцю, кроликів, курей, голубів різних порід, поласувати смачними солодощами, подивитися виступи колективів художньої самодіяльності. А яскрава «Феєрія квітів» - конкурс квіткових композицій від факультетів СНАУ, - стала ще однією родзинкою свята.

Але ідея й мета виставки – набагато глибша, аніж просто дозволити виробникам реалізувати певну кількість своєї продукції. Як зазначає ініціатор її проведення – керівник апарату Сумської облдержадміністрації Олег Сухонос, організатори ставили собі за мету якнайширше продемонструвати людям можливості й технології виробництва екотоварів - вирощування, переробки, зберігання, а також вигоди їх споживання. Це цікаво й перспективно для виробників і дуже корисно для споживачів, а Сумщина – це регіон, де ековиробництво ще розвинене недостатньо, тож є куди рухатися у цьому напрямку.

Виступаючи на відкритті виставки, ректор СНАУ Володимир Ладика зазначив, що він з великою зацікавленістю підхопив ідею проведення такої виставки, причому саме на території нашого університету, адже слова «екологія», «екологічність» вже давно узвичаїлися в лексиконі співробітників СНАУ, навіть спеціальність таку нещодавно відкрили на факультеті агротехнологій та природокористування. Це чи не вперше влада так високо оцінила наш внесок у розвиток регіону, - підкреслив Володимир Іванович.

«Сьогодні у всьому світі активно розвивається стиль ЕКО, - зауважила Віра Лаврик, заступник голови Сумської обласної ради, - і дуже добре, що наша область теж робить кроки у цьому напрямку».

Крім розважальних заходів, проводилися також і наукові: семінари, круглі столи, майстер-класи від провідних фахівців Сумського НАУ та інших вишів і наукових установ. Будівельників, безумовно, зацікавила експозиція, присвячена технологіям екобудування та екоматеріалам для будівництва.

Також цього дня більше 200 учнів-старшокласників зі шкіл Сумського, Краснопільського, Білопільського та Лебединського районів завітали до університету разом зі своїми вчителями. Діти прогулялися студмістечком, ближче знайомлячись зі СНАУ, взяли участь у пізнавально-розважальних вікторинах, підготовлених викладачами університету, а переможці отримали призи та грамоти.

Джерело: http://sau.sumy.ua

 


 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Міністерство освіти і науки України

Міністерством освіти розроблений проект постанови «Про затвердження Типового положення про регіональну раду професійної (професійно-технічної) освіти». Документ оприлюднений для громадського обговорення..

Зараз на сайті 1 користувач та 243 гостя.

Користувачі на сайті

  • Redaktor