Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Правоосвітні заходи в рамках тижня циклової комісії юридичних дисицплін, проведені у Вишнянському коледжі ЛНАУ

jpg.

З метою залучення студентів до позааудиторної роботи, розвитку в них вміння аналізувати та порівнювати, прививати любов до обраної професії, робити відповідні висновки, сприяти накопиченню інформаційного матеріалу викладачами циклової комісії спільно зі студентами юридичного відділення з 19 жовтня по 23 жовтня 2015 року у Вишнянському коледжі ЛНАУ проводилися заходи в рамках тижня циклової комісії юридичних дисцплін.

Відкрив цей тиждень виховний захід «Ніжна мелодія осені», який відбувся 19 жовтня 2015 року. Дехто переконаний, що осінь – це суцільні дощі, похмура погода, а відповідно і, настрій не особливо радісний. Оптимісти ж стверджують, що вона по-своєму прекрасна і приваблива палітрою кольорів, якої не побачиш іншої пори року, щедрістю ланів і садів, швидкою зміною декорацій, що їх осінь, як великий мандрівний театр змінює щодня, щогодини…

Щемливе почуття осені живе в душі кожної людини, і щороку разом із природою кожен переживає його, переживає свій листопад. 

Краса осені відтворена переглядом слайд-шоу з осінніми пейзажами. Під мелодію на вірші Ліни Костенко «Осінній день» закружляли у вальсі танцюристи.

 В ході виховної години було розглянуто репродукції відомих художників (І.Левітана «Золота осінь», А.Куїджі «Осінь»). Переглядалися відеоролики про осінні релігійні та державні свята, не забули і про всесвітній день бібліотек, день вчителя, день юриста. З вуст ведучих лунали слова подяки та вітання.

А ще юні панянки здійснили мандрівку у чарівний світ конкурсу «Королева осені». Учасниці юридичного відділення розкрили образ осені, реалізовували художній задум, представляли  композиції під символічною назвою «Осіння фантазія». Для  їх створення  дівчата використовували  овочі, фрукти, квіти, гілки калини, горобини, застосовуючи всю свою уяву. Королевою осені стала  представниця групи П-11 Лоцько Марія.

20 жовтня проводилась виставка творчих робіт викладачів та студентів юридичного відділення. Ця виставка показала, що наші студенти і викладачі дуже талановиті та вміють здивувати. Продовжили тиждень на правову тему, а саме, 13 жовтня викладачі відділення провели разом із студентами круглий стіл «Призначення юриста в суспільстві», наголосили на правовому статусі та призначенні людини–правознавця. Доповіді супроводжувалися слайдовою презентацією. 

21 жовтня 2015 року в стінах  Вишнянського коледжу ЛНАУ було організовано і проведено круглий стіл:  «Молодий юрист: шлях до успіху» зустріч студентів та викладачів юридичного відділення з випускниками коледжу різних років, нині ведучими спеціалістами в галузі права Львівської області. Мета заходу - передати знання, отримані в практичній діяльності випускниками юридичного відділення, наступним поколінням студентів для формування їхньої професійної орієнтації та відповідної життєвої позиції.

На зустріч з студентами прибули: Стахів Наталія Осипівна – сільський голова Підгайчиківської сільської ради Самбірського району;  Матіїшин Андрій Ярославович – державний виконавець відділу державної виконавчої служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції; Топорович Наталія Юріївна – провідний спеціаліст в адміністративній канцелярії Самбірського міськрайонного суду; Мазурик Христина Іванівна – спеціаліст з юридичних питань ТзОВ «Чумак».

Відкриваючи захід, завідувач юридичним відділенням Заріцький Микола Данилович зробив короткий аналіз трудової діяльності випускників коледжу різних років. Гості приємно згадували про роки навчання в колежі. Випускники відмітили, що отримані в коледжі знання та практичні навички для них стали надійним фундаментом не тільки для успішного  навчання у вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації, а й для дорослого життя, завдяки яким вони стали успішними у своїй справі.  

Кожен з доповідачів наголосив на проблемах та перспективах проведення реформ в органах державної виконавчої служби, місцевого самоврядування, в судовій системі. 

У виступах випускники поділилися досвідом роботи та надали поради теперішнім студентам, що потрібно робити, для того щоб досягти успіхів в навчанні та в практичній діяльності, розповіли про етапи свого професійного зростання та цікаві моменти, які мали місце в їх практичній роботі на займаних посадах. 

Студенти з захопленням та цікавістю слухали розповіді запрошених. Жоден студент не залишився байдужим після проведення круглого столу – кожен мав можливість зачепити важливу для себе тему та задати нагальні питання доповідачам, відзначити для себе найбільш корисну та цікаву інформацію.

З заключним словом виступив завідувач юридичним відділенням, який подякував гостям за цікаві, змістовні розповіді та поради, побажав усій аудиторії молодих студентів «знайти себе» в обраній професії та реалізувати себе як спеціаліста високого класу в майбутньому, висловив надію, що серед присутніх студентів є достойні продовжувачі традицій коледжу, які в майбутньому будуть гідно нести звання випускника юридичного відділення Вишнянського коледжу ЛНАУ.

22 жовтня відбулася відбіркова олімпіада для студентів 3-го та 4-го курсів з «Правознавства», яка включала теоретичну і практичну частини. Теоретична частина представлена тестами з одиничним і множинним вибором варіантів відповідей та юридичним диктантом. Практична частина передбачала виявлення професійних навиків майбутніх спеціалістів і вирішення ними практичних ситуацій. Перше місце вибороли студенти 3-ого курсу Ватраль Марічка та Мочерад Тетяна.

Цього ж дня викладачі і студенти старших курсів юридичного відділення провели диспут на тему: «Перспективи реформи місцевого самоврядування». Тема надзвичайно актуальна, оскільки 25 жовтня в нашій країні відбудуться вибори до місцевих рад, а тому стояти осторонь тих подій, які відбуваються в Державі – не можна. Учасники обмінялися думками щодо необхідності децентралізації влади, економічної безпеки територіальних громад та наближення до європейських стандартів місцевого самоврядування.

Тиждень завершився підсумковим засіданням циклової комісії, на якому були проаналізовані заходи. Окрім того вийшла друком газета «Аудиторія», в якій висвітлена інформація про заходи, які відбулися в коледжі.

Завідувач юридичним відділенням Заріцький М.Д.

 

 

 


 

ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Олексій Гончарук, Прем'єр-міністр України

"Освіта – це перше, на чому ми маємо як країна зосередитися. Освіта, іновації і технології"

Зараз на сайті 1 користувач та 162 гостя.

Користувачі на сайті

  • Redaktor