Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Андрей Шептицький: велич особистості

04.jpg

22 жовтня 2015 року на кафедрі філософії, за сприяння проректора з науково-педагогічної роботи Р. Миніва, у навчальному методичному кабінеті факультету економіки та менеджменту, відбувся Круглий стіл “Роль і значення духовної спадщини митрополита Андрея Шептицького”.

Андрей Шептицький – велична постать, гідна для наслідування і,  щоб належно оцінити роль митрополита в історії Церкви і України, необхідно окреслити і осмислити найголовніші напрями його діяльності: релігійно-церковну діяльність, що зреформувала, зміцнила ГКЦ; соціально-економічні заходи, які відповідали інтересам народу і підводили матеріальну базу під ідеологію національної консолідації та державотворення; культурно-просвітницьку працю, що скеровувалася на піднесення моралі й духовності  народу до того рівня, на якому з’являється свідома і масова готовність до практичної роботи у справі національно-державного будівництва. 

Розпочався  круглий  стіл  благословенням  нашого пароха  о. Степана Кащука  та спільною молитвою. Свої вітання учасникам виголосив декан факультету економіки та менеджменту доц. О. Гримак. 

Глибокі виступи наших гостей із Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького (проф. І. Держко), Національного лісотехнічого університету (доц. В. Андрушко), Інституту біоетики імені Я. Базилевича (к.хім.наук О. Шуст) були насичені як аналітикою, так і фактажем. З великою цікавістю також були сприйняті виступи наших колег — проф. М. Падури, доц. О. Бежук, доц. Н. Войтович, які здійснювали виклади тематики, пов’язаної із життям Митрополита, на тлі історичних фактів і подій. Слово також взяв і директор Народного музею історії нашого університету проф. О. Слобода, зазначивши, що і музейна експозиція та екскурсії, бесіди, які відбуваються в їх ході, не минають без згадки про діла і думки митрополита Андрея. Виступи співробітників кафедри філософії доц. О. Огірка, який доклав чимало організаційних зусиль, щоби провести цей Круглий стіл, доц. О. Халецького, доц. Т. Гривула теж були високонауковими, емоційними та включали великий обсяг дослідженого матеріалу.   

Обговорення, що тривало як у часових рамках цього наукового свята, так і за їх межами, не залишало сумнівів в одному: велич особистості Андрея Шептицького далеко не осягнена. Є цьому й історичні причини — вимушене забуття, але є й інші: Духовний Батько Українськості настільки колосальна постать, що для того, аби наблизитися до її сприйняття слід ще багато і наполегливо працювати у цьому напрямі.

Джерело: http://www.vetuniver.lviv.ua

 

 

 


 

ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Олексій Гончарук, Прем'єр-міністр України

"Освіта – це перше, на чому ми маємо як країна зосередитися. Освіта, іновації і технології"

Зараз на сайті 1 користувач та 162 гостя.

Користувачі на сайті

  • Redaktor