Державна установа «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення
діяльності вищих навчальних закладів
«Агроосвіта»

Відбувся І тур агродебатів до ХІХ зльоту відмінників аграрної освіти у ПДАТУ

mailservice.jpg

За останнє десятиліття в Україні відбулися зміни в науці та суспільній свідомості, які привели до необхідності переосмислення науки і освіти, а також їх цілей і завдань. Якісну освіту сучасного фахівця будь-якої галузі неможливо уявити без розвитку інформаційної, дослідницької та комунікативної культури.

Функціональна компетентність сучасного магістра, аспіранта, молодого вченого характеризується свободою орієнтації в інформаційному полі, знанням безлічі точок зору, які стосуються не тільки його спеціальності, але і в цілому сільського господарства, аграрної політики, умінням вибирати і обґрунтовувати свій вибір, мистецтвом самостійного вирішення проблем засобами інформації та комунікації.

У зв'язку з цим, аграрно-політичні дебати є ефективною педагогічною технологією, що сприяє розвитку логічного і критичного мислення, комунікативної культури та навичок публічного виступу. Участь у дебатах дає можливість молодим фахівцям розвинути вміння працювати в команді, вибирати відповідних партнерів, вмінні концентруватися на суті проблеми і відстоювати свою точку зору щодо важливих аграрно-політичних питань для України.

Аграрно-політичні дебати організовує Науково-методичний центр «Агроосвіта» за методичної підтримки з боку проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» (АПД), який і надає проект методики для узгодження з «Агроосвітою».

20 квітня у ПДАТУ відбувся І тур агродебатів до ХІХ зльоту відмінників аграрної освіти. Координатором заходу виступила доцент Ольга Прокопова.

Від кожного факультету представлено по три учасники, всього 12 студентів. Попередньо були сформовані чотири групи, кожна з яких складалася із представників різних напрямків підготовки.

За умовами проведення даного заходу, за 24 години до його початку, а саме 19 квітня, відбулося жеребкування команд щодо визначення теми дебатів та обґрунтування позиції «за» чи «проти» кожної з груп.

Дана подія відбувалася у 74 аудиторії головного корпусу. Студенти порушували у своїх суперечках досить гострі та актуальні питання сьогодення, що турбують суспільство «Зняття мораторію на продаж земель  «Скасування спеціального режиму оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників та застосування загальної системи оподаткування з  податку на додану вартість (ПДВ)», «Дозвіл на використання генно-модифікованих продуктів (ГМО-продуктів) у виробництві продуктів харчування для населення і кормів для тварин - як гарантія продовольчої безпеки країни», «Підтримка розвитку сімейних фермерських господарств - скорочення впливу великих аграрних підприємств/агрохолдингів».

За перебігом суперечок спостерігало журі до складу якого увійшли: Савчук Вадим Анатолійович – заступник міського голови з питань виконавчої діяльності виконавчих органів міської ради, Чумак Микола Петрович – заступник голови Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації, Семенюк Наталія Володимирівна – начальник відділу активної підтримки безробітних Кам’янець-Подільського міського центру зайнятості, Олійник Анатолій Антонович – директор ТОВ «Сварог-Дністер», заслужений працівник сільського господарства України, депутат обласної ради, Гурома Степан Анатолійович – депутат Кам’янець-Подільської міської ради, Гай Ігор Віталійович –  голова Асоціації «Сільськогосподарські товаровиробники Поділля».

Особливістю проведених агродебатів було те, що у голосування брали участь і журі, й  уся присутня аудиторія.

Так за результатами голосування дві команди посіли І місце (команда: (Погребняк Сергій, Олексійко Валентин, Ленькова Ірина); (команда: (Швець Інга, Нечипорук Вадим, Тулюлюк Юлія), набравши по 75 балів, ІІ місце (команда: Моспан Олег, Пасека Катерина, Фаб’янчук Мар’яна) – 34 бали, ІІІ місце (команда: Забара Євгеній, Керничний Роман, Ярмійчук Євген) – 26 балів. З-поміж двох команд, що здобули першість, обрано найкращого, ним став Погребняк Сергій Олегович – магістрант інженерно-технічного факультету, який і буде делегований для участі в агродебатах у ХІХ зльоті відмінників аграрної освіти та представлятиме наш регіон на Всеукраїнському заході 24-26 травня 2017 року у НУБіПі.

Вітаємо усіх учасників агродебатів за продемонстровану обізнаність, інформованість, активність… Переможцю бажаємо плідної праці, нових досягнень і звершень та гідної перемоги у ІІ турі агродебатів.

 

 

 

ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Зауважив Перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець

"Ми зараз випускаємо багато інженерів, але наші підприємства мають проблему підбору кадрів. Вони не можуть взяти випускника з дипломом магістра – він просто не готовий до роботи. Цю проблему треба вирішувати, і саме дуальне навчання є тією моделлю, яка найпридатніша для цього".

Зараз на сайті 1 користувач та 450 гостей.

Користувачі на сайті

  • Redaktor