Державна установа «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення
діяльності вищих навчальних закладів
«Агроосвіта»

Відбувся І тур агродебатів до ХІХ зльоту відмінників аграрної освіти у ПДАТУ

mailservice.jpg

За останнє десятиліття в Україні відбулися зміни в науці та суспільній свідомості, які привели до необхідності переосмислення науки і освіти, а також їх цілей і завдань. Якісну освіту сучасного фахівця будь-якої галузі неможливо уявити без розвитку інформаційної, дослідницької та комунікативної культури.

Функціональна компетентність сучасного магістра, аспіранта, молодого вченого характеризується свободою орієнтації в інформаційному полі, знанням безлічі точок зору, які стосуються не тільки його спеціальності, але і в цілому сільського господарства, аграрної політики, умінням вибирати і обґрунтовувати свій вибір, мистецтвом самостійного вирішення проблем засобами інформації та комунікації.

У зв'язку з цим, аграрно-політичні дебати є ефективною педагогічною технологією, що сприяє розвитку логічного і критичного мислення, комунікативної культури та навичок публічного виступу. Участь у дебатах дає можливість молодим фахівцям розвинути вміння працювати в команді, вибирати відповідних партнерів, вмінні концентруватися на суті проблеми і відстоювати свою точку зору щодо важливих аграрно-політичних питань для України.

Аграрно-політичні дебати організовує Науково-методичний центр «Агроосвіта» за методичної підтримки з боку проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» (АПД), який і надає проект методики для узгодження з «Агроосвітою».

20 квітня у ПДАТУ відбувся І тур агродебатів до ХІХ зльоту відмінників аграрної освіти. Координатором заходу виступила доцент Ольга Прокопова.

Від кожного факультету представлено по три учасники, всього 12 студентів. Попередньо були сформовані чотири групи, кожна з яких складалася із представників різних напрямків підготовки.

За умовами проведення даного заходу, за 24 години до його початку, а саме 19 квітня, відбулося жеребкування команд щодо визначення теми дебатів та обґрунтування позиції «за» чи «проти» кожної з груп.

Дана подія відбувалася у 74 аудиторії головного корпусу. Студенти порушували у своїх суперечках досить гострі та актуальні питання сьогодення, що турбують суспільство «Зняття мораторію на продаж земель  «Скасування спеціального режиму оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників та застосування загальної системи оподаткування з  податку на додану вартість (ПДВ)», «Дозвіл на використання генно-модифікованих продуктів (ГМО-продуктів) у виробництві продуктів харчування для населення і кормів для тварин - як гарантія продовольчої безпеки країни», «Підтримка розвитку сімейних фермерських господарств - скорочення впливу великих аграрних підприємств/агрохолдингів».

За перебігом суперечок спостерігало журі до складу якого увійшли: Савчук Вадим Анатолійович – заступник міського голови з питань виконавчої діяльності виконавчих органів міської ради, Чумак Микола Петрович – заступник голови Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації, Семенюк Наталія Володимирівна – начальник відділу активної підтримки безробітних Кам’янець-Подільського міського центру зайнятості, Олійник Анатолій Антонович – директор ТОВ «Сварог-Дністер», заслужений працівник сільського господарства України, депутат обласної ради, Гурома Степан Анатолійович – депутат Кам’янець-Подільської міської ради, Гай Ігор Віталійович –  голова Асоціації «Сільськогосподарські товаровиробники Поділля».

Особливістю проведених агродебатів було те, що у голосування брали участь і журі, й  уся присутня аудиторія.

Так за результатами голосування дві команди посіли І місце (команда: (Погребняк Сергій, Олексійко Валентин, Ленькова Ірина); (команда: (Швець Інга, Нечипорук Вадим, Тулюлюк Юлія), набравши по 75 балів, ІІ місце (команда: Моспан Олег, Пасека Катерина, Фаб’янчук Мар’яна) – 34 бали, ІІІ місце (команда: Забара Євгеній, Керничний Роман, Ярмійчук Євген) – 26 балів. З-поміж двох команд, що здобули першість, обрано найкращого, ним став Погребняк Сергій Олегович – магістрант інженерно-технічного факультету, який і буде делегований для участі в агродебатах у ХІХ зльоті відмінників аграрної освіти та представлятиме наш регіон на Всеукраїнському заході 24-26 травня 2017 року у НУБіПі.

Вітаємо усіх учасників агродебатів за продемонстровану обізнаність, інформованість, активність… Переможцю бажаємо плідної праці, нових досягнень і звершень та гідної перемоги у ІІ турі агродебатів.

 

ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Олена Ковальова

«Мінагрополітики налаштовано на глибоку, системну співпрацю з аграрними навчальними закладами. Для нас важливо впливати на процес підготовки кадрів для галузі та розвиток нових технологій та інновацій. Мала академія наук має унікальний досвід та методичні напрацювання»

Зараз на сайті 1 користувач та 572 гостя.

Користувачі на сайті

  • Redaktor