Державна установа «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення
діяльності вищих навчальних закладів
«Агроосвіта»

II тур Всеукраїнської олімпіади з навчальної дисципліни «Експлуатація машин і обладнання» у ТДАТУ

4_0.jpg

Протягом 10-11 травня 2017р. у Таврійському державному агротехнологічному університеті на кафедрі машиновикористання в землеробстві проходив II тур Всеукраїнської олімпіади з навчальної дисципліни «Експлуатація машин і обладнання». Крім організаторів цього заходу її учасниками були студенти Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка, Миколаївського НАУ, Житомирського національного агроекологічного університету, Львівського НАУ, Сумського НАУ, Уманського національного університету садівництва, Вінницького НАУ, Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету, Подільського державного аграрно-технічного університету і Полтавської державної аграрної академії. 

Програма олімпіади включала 2 тури: теоретичний і практичний. На першому із них студенти мали дати вичерпні відповіді на два питання теоретичного плану і розв’язати практичну задачу. Враховуючи статус вказаного заходу, контрольні питання і задача були підвищеної складності. Вони стосувалися проблем агрегатування і техніко-економічної ефективності практичної експлуатації енергетичних засобів принципово нової тягово-енергетичної концепції. Тобто саме того конструктивного напрямку, зі зразками якого у оглядовому майбутньому випадає мати справу сучасним фахівцям ‒ випускникам вищих агарних закладів України.

Другий тур олімпіади мав свою особливість. Учасникам потрібно було за час, який не перевищував 6 хвилин, на лабораторному міні-макеті поля визначити продуктивність роботи макету машинно-тракторного агрегату. 

Вказаний лабораторний макет поля розроблений викладачами кафедри машиновикористання в землеробстві Таврійського ДАТУ і використовується ними у циклі лабораторно-практичних занять. 

Електризований привід макету агрегату відтворював його робочий рух по полю. Студенту-учаснику треба було, використовуючи необхідні при цьому  вимірювальні прилади і обладнання, визначити робочу швидкість руху, робочу ширину захвату і розрахувати продуктивність роботи агрегату.  І все це під пильним наглядом журі олімпіади, до складу якого входили д.т.н., проф., член-кор. НААН України Кушнарьов А.С., д.т.н. Караєв О.Г. (Таврійський ДАТУ), к.пед.н., проф. Іщенко Т.Д. (Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта»), д.т.н., проф. Мельник В.І. (ХНТУСГ ім. Петра Ваисленка), д.т.н., проф. Кухарець С.М. (Житомирський НАЕУ).

Не дивлячись на часове обмеження, практично всі учасники олімпіади справилися з поставленою задачею, продемонструвавши при цьому не тільки теоретичні знання, а й (що дуже важливо!) уміння їх застосовувати на практиці. Практиці хоча й формалізованій, але максимально наближеній до реальних практичних умов експлуатації сучасної с.-г. техніки. Недаремно ж самі студенти ‒ учасники олімпіади ‒ наголошували на практичній користі упровадження таких методичних розробок у процес підготовки майбутнього фахівця сільськогосподарського профілю. 

За час проходження олімпіади студенти і присутні при цьому викладачі інших аграрних вишів ознайомилися із матеріальною та начально-методичною базою кафедри машиновикористання в землеробстві Таврійського ДАТУ. Її викладачі продемонстрували присутнім низку інших оригінальних лабораторно-практичних робочих місць, які створені з використанням сучасного електронно-вимірювального обладнання на основі ЕОМ і розробок науковців цього вишу.

Одночасно з олімпіадою між викладачами Таврійського ДАТУ та інших аграрних вишів країни відбулася науково-методична дискусія-семінар щодо удосконалення методичних підходів при викладанні дисциплін, які формують рівень підготовки майбутнього фахівця-експлуатаційника сільськогосподарської техніки. 

Оскільки вказана олімпіада буде проводитися у Таврійському  ДАТУ і в 2018 та 2019 р.р., то майбутніх її учасників чекають ще цікавіші професійно-спрямовані завдання, участь у розв’язанні яких сприятиме їх як професійному, та і особистісному зростанню.

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Більше інформації про опції форматування

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

 

 

ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Олександр Співаковський, Перший заступник Голови Комітету з питань освіти та науки

«Студенти – це інвестиції в інтелектуальну еліту майбутнього України».

Зараз на сайті 1 користувач та 297 гостей.

Користувачі на сайті

  • Redaktor