Державна установа «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення
діяльності вищих навчальних закладів
«Агроосвіта»

У ЛНУВМ та БТ ім. С.З. Гжицького пройшла урочиста посвята першокурсників у студенти

0509173.jpg

Традиційно посвята у ЛНУВМ та БТ ім. С.З. Гжицького розпочалася з молитви у церкві Святої Трійці, яку 23 роки викладачі і студенти вважають «своєю» і йдуть сюди за благословенням і в добрі, і в важкі часи. Святкову Літургію відслужив настоятель церкви отець Степан, йому допомагала студентська хорова капела «Ватра» під керівництвом заслуженого працівника культури України,  керівника центру художньої творчості університету Тетяни Купчак. Професори, доценти, викладачі, співробітники, студенти і їхні батьки, а також парафіяни молилися за здоров’я і добре навчання молоді.

А згодом на головній площі перед університетом 1319 студентів-першокурсників і їхніх батьків вітали ректор Володимир Стибель, професорсько-викладацький склад університету і шановні гості університету: голова Львівської обласної адміністрації Олег Синютка, голова міста Львова Андрій Садовий, директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Любомира Мандзій, випускники університету, а тепер ке  рівники поважних державних виконавчих та науково-дослідних установ: директор інституту сільського господарства карпатського регіону Григорій Сиділо, директор Державного науково-дослідного контрольного інституту ветпрепаратів та кормових добавок Ігор Коцюмбас, начальник головного управління держпродоспоживслужби у Львівській області Євген Баркит, голова Львівської обласної організації профспілки працівників АПК Михайло Тарнавський. А також наші гості із-за кордону - проректор з науки та співпраці з закордоном Жешівського університету Марек Козіровськийта ін.

Ректор університету Володимир Стибель привітав усіх із щасливою і радісною подією і звернувся до першокурсників: « Ви, дорогі мої, стали студентами найстаршого у Центрально-Східній Європі університету ветеринарного профілю. Але нині з колись невеликої Академії ветеринарної медицини ми перетворились у багатопрофільний національний університет світового рівня. У нас цікаво та престижно навчатися.

Переконаний, що переді мною немало майбутніх вчених, доцентів та професорів, потужних бізнесменів, економістів, менеджерів та державних діячів!» 

Вітали професорсько-викладацький колектив університету, співробітників і студентів керівники і міста, і області. Зокрема голова ЛОДА Олег Синютка відзначив, що ЛНУВМ та БТ імені С.З.Гжицького впевнено здобуває престиж не лише серед українських вишів, але й серед європейських і тому вчитися тут не лише престижно, але й перспективно. «Шановні студенти, Вам пощастило, бо Ви навчатиметеся у найкрасивішому місті України. Не розмінюйтеся на дрібниці, не витрачайте на марно час, натомість присвятіть його навчанню. Знання – це міцний фундамент для Вашого подальшого життя. Пам’ятайте, що лише щоденною рутинною працею можна досягнути високих результатів. Традиція Львівського студентства – завжди бути першими, бути першими тоді, коли необхідно стати на повний ріст і проявити свою громадянську позицію. Перемагайте, йдіть лише уперед і нехай ніщо не зупинить Вас на цьому шляху», - зазначив  Олег Синютка.

Також у вітальному слові очільник області подякував професорсько-викладацькому складу за те, що в жорсткій конкуренції між вищими навчальними закладами, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Ґжицького не втратив своїх позицій, набрав нової динаміки, сили та нового поступу. 

Голова міста Андрій Садовий також привітав першокурсників: «Оцей час, який у вас зараз є, якщо ти вчасно його витратиш на навчання і отримаєш якісні знання, то потім це буде годувати тебе все твоє життя. Якщо ні – тоді треба буде важко працювати». Він зізнався, що в студентські роки трішки «халявив», тому згодом йому довелось багато працювати, щоб досягнути  своєї мети.

Академік Григорій Сиділо розповів, що 51 рік тому він так само як першокурсники стояв тут, на площі перед університетом. І тому зараз може з впевненістю сказати, що знання, здобуті в університеті, є візитною карткою до престижної професії і наукових досягнень.

Давній друг нашого університету, проректор Жешівського університету Марек Козіровський також зауважив, що ЛНУВМ та БТ імені С.З.Гжицього один з найстаріших вишів не лише Східної Європи, але й світу. Він з вернувся до першокурсників і сказав: « Ви зараз маєте обов’язок перед Вітчизною і родиною. Від вас залежить Ваше майбутнє і майбутнє вашої України!» 

Від професорсько-викладацького колетиву університету привітала студентів професор Галина Коцюмбас. Вона звернулася до них, як мати, яка виховала не одне покоління студентів. Галина Коцюмбас побажала добре вчитися з усіма запитаннями чи проблемами звертатись до своїх наставників, які допоможуть у всьому.  

Привітали своїх дітей батьки, висловивши настанови і побажання, а також студенти-старшокурсники.

Із сивої давнини надіслав привітання князь Данило, передавши свої побажання  вершникам у броні. А також  університетські колективи: Народний чоловічий хор «Дзвін», народна хорова капела студентів «Ватра»,  народний ансамбль танцю «Підгір’я»  та театр пісні «Цьомочки». 

Студенти-першокурсники виголосили клятву студента і ректор університету вручив студентський квиток  студентці-першокурсниці Аліні Павлик.

За давньою християнською традицією отець Степан Кащук окропив студентів, батьків, гостей та працівників університету свяченою водою і першокурсники, усміхнені й щасливі спішилися через символічну золоту підкову.

В добру путь!

Прес-служба ЛНУВМ та БТ імені С.З.Гжицького

 

 

 

 

 

ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Зауважив Перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець

"Ми зараз випускаємо багато інженерів, але наші підприємства мають проблему підбору кадрів. Вони не можуть взяти випускника з дипломом магістра – він просто не готовий до роботи. Цю проблему треба вирішувати, і саме дуальне навчання є тією моделлю, яка найпридатніша для цього".

Зараз на сайті 1 користувач та 331 гість.

Користувачі на сайті

  • Redaktor