Державна установа «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення
діяльності вищих навчальних закладів
«Агроосвіта»

Засідання навчально-методичної комісії аграрних технікумів і коледжів із спеціальностей 051 «Економіка» та галузі знань 07 «Управління та адміністрування»

333.jpg

2–3 листопада 2017 року на базі Технолого-економічного коледжу Миколаївського НАУ відбулося засідання навчально-методичної комісії аграрних технікумів і коледжів  із спеціальностей 051 «Економіка» та галузі знань 07 «Управління та адміністрування».

З вітальним словом виступив В.С. Шебанін, ректор Миколаївського НАУ, презентували Технолого-економічний коледж МНАУ В.П. Рибачук, директор, та Л.П. Мандрик, заступник директора з навчальної роботи.

Про стан підготовки молодших спеціалістів у Миколаєві та області розповіла Ю.О. Вінник, начальник відділу науки, координації діяльності вищої професійно-технічної освіти департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

Учасники засідання НМК відвідали відкриті заняття (фрагменти) з навчальних дисциплін «Гроші та кредит» на тему «Валютний ринок і валютні системи. Міжнародні валютно-кредитні установи та форми їх співробітництва з Україною» з використанням хмарних технологій (проводила Чорномиз І.С., завідувач відділення Технолого-економічного коледжу МНАУ, голова циклової комісії обліково-економічних дисциплін) та з «Банківські операції» на тему «Реалізація практичних навичок здобувачів вищої освіти з формуванням стратегії розвитку діяльності комерційних банків в умовах ринкової економіки» (проводила Киричук О.М., викладач обліково-економічних дисциплін Технолого-економічного коледжу МНАУ).

На засіданні розглядали такі питання: навчально-методичне забезпечення  підготовки студентів із економічних спеціальностей: аналіз та пропозиції щодо його поновлення; Закон України «Про  освіту» як інструмент підвищення якості української освіти: основні положення та проблеми впровадження; особливості формування навчальних планів на 2017/18 навчальний рік; аналіз змісту тестових завдань для  проведення моніторингу знань студентів-випускників аграрних ВНЗ І−ІІ р.а.; проблеми та попередні результати проведення регіональних етапів огляду-конкурсу на кращу організацію роботи лабораторії «Навчальна бухгалтерія»; інноваційні підходи до організації практичного навчання студентів економічних спеціальностей; використання в педагогічній діяльності персональних сайтів викладачів та електронних посібників.

Учасники засідання акцентували увагу на  актуальності економічної  підготовки студентів аграрних навчальних закладів у сучасних умовах та проведенні онлайн -тестування і змісту тестових завдань, їх відповідності до діючої законодавчої бази та програм дисциплін циклу професійної підготовки за спеціальностями.  Поділилися досвідом роботи з організації та проведення виробничої практики на підприємствах та в установах; занять з використанням електронних ресурсів, обговорили низку питань щодо проведення огляд-конкурсу на кращу організацію роботи лабораторії «Навчальна бухгалтерія»  у технікумах та коледжах із спеціальності 071 «Облік і оподаткування».

Члени НМК відмітили, що колектив проводить значну роботу з підготовки фахівців економічного напряму. За результатами засідання навчально-методичної комісії були ухвалені відповідні рекомендації та обговорений  план роботи на 2018 рік.

У роботі взяли участь представники Брацлавського агроекономічного коледжу Вінницького НАУ, ВСП «Василівський коледж Таврійського ДАТУ», Вознесенського коледжу Миколаївського НАУ, Лубенського фінансово-економічного коледжу Полтавської ДАА,  Шепетівського коледжу Подільського ДАТУ, ВП НУБіП України «Бобровицький коледж економіки та менеджменту ім. О. Майнової», ВСП «Рівненський коледж НУБіП України».

Члени комісії висловили щиру вдячність ректору Миколаївського НАУ  В.С. Шебаніну,  дирекції та колективу Технолого-економічного коледжу Миколаївського НАУ за теплий прийом і сприяння роботі навчально-методичної комісії. 

 
 
 
 

 

ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман

"Нам потрібно вдосконалити систему фінансування науки. Я чекаю конкретних пропозицій від науковців, що нам потрібно змінити, щоб не було недофінансування цієї сфери".

Зараз на сайті 0 користувачів та 223 гостя.